Атеїзм - що це таке?

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем lumencoelum, 18 сер 2008.

  1. Levko

    Levko Well-Known Member

    А хіба ця точка зору не від людини? Ви просто прийняли її, п.ovod.
    Я волію краще приймати точку зору Бога, Котрий каже, що до Нього є тільки один єдиний шлях, а не точку зору людини, котра каже, що цих шляхів багато:)
     
  2. ovod

    ovod Well-Known Member

    можливо...
    а ви хіба ні?
    залежить шо ви розумієте під шляхом, бо впринципі кожна людина має свій шлях, який не зможе повторити в точності інша людина.... а результат - прихід до Бога вже може бути спільним...
    то шо таке шлях? зокрема шлях через Христа?
    і чи не може таке бути шо хтось, не називаючи цей шлях так як називаєте ви, йде фактично тудою ж?
     
  3. Фрезія

    Фрезія Well-Known Member

    ..а може навпаки? Казки - для дорослих, просто Ви звикли вважати (стереотипно, бо довкола всі це роблять) що вони - вигадки для дітей?

    Наприклад, на старовинних українських "поховальних" рушниках 150-200 річної давнини (тих що у церкву, на хрест на кладовище) вишивальниця вишиває в самому низу перевернуті голівками униз квіти (цікаво - чому?),
    на вищому рівні - рослини, орнаменти-символи і по краям (вони вже не влазять на полотно, але вона їх таки "втискає" по краям виробу, бо очевидно, це дуже важливо щоб вони там були) - гусочки. Питається: для чого їй там ті гусочки?..
    Ще на вищому рівні вишиті бані церков, літери- символи різні, посередині - маленький глечик з трьома кружальцями, з якого ростуть пишні виноградні лози ( три кружальця на тому "глечику" невипадкові, це - символ і "живої води", і ширше - дуже складний давній НЕхристиянський об'ємний символ, присутній у різних народів світу: http://megamatrix.ru/simbol/3sfer/3sfera.htm, етнограф Олександр Босий каже що сосуд з такими ж тьома ж кружечками клали і біля єгипетського фараона - теж як "живу воду")
    Таким чином на рушнику зображений нижній світ ("той світ" як ми кажемо, перевернутий світ) "нав" (у "навський великдень" ми йдемо на кладовище, несемо пасочки нашому роду),
    середній світ живих - "яв",
    вищий світ - "прав".
    А що ж таке "гусочки"? - це пташиний символ зв'язку між світами, в тому числі між світом нижнім, світом померлих і світом живих. (Згадайте радянське: "мне кажется порою, что солдаты..не в землю нашу полегли когда-то, а превратились в белых журавлей", символ голуба у християнстві тощо)
    Тоді вже зовсім по-іншому виглядає казка про Івасика-Телесика.. його викрадання у нижній світ, його вилізання на високе дерево аж у світ "прав" і прохання щоб гуси (зв'язківці) забрали його до родини.. і те як він стоїть під вікном (згадайте "Тіні забутих предків і різдвяну ніч") а там баба з дідом ділять пиріжки (сакральні страви, якими частували і живих і померлих): це тобі, це мені, а Телесик за вікном: "а мені?"

    ..так що як на "казочки для дітей" - українські народні (і загалом, всіх народів світу) надто малологічні - особливо дуже давні, у них якась дивність, немає чіткої моралі: це добре. це погано, дітки, отак не робіть.. вони явно НЕ для дітей були складені.
    Але навіть і те, що розповідаються для дітей.. може і таким чином, не розуміючи про що там, кодується десь підсвідомість етнічна, народна, людська.. тим що знали колись мудрі і втаємничені, але давно забули. І з тих пір "нє пріходя в сознаніє" (як казав наш викладач у кпі про студентів що списують) наші предки тільки передають ці символи, пісні, вишивки, орнаменти - як їх колись навчили.. до кінця не розуміючи, але, можливо ,просто відчуваючи що це є насправді.

    p.s. цей рушник старовинний, а також дуже цікаві рушники із вишитими зооморфними мотивами (собаки) бачила на власні очі недавно на першому некомерційному всеукраїнському зльоті вишивальниць, організованному майстринями зі всієї України, які працюють у понад 30-ти видах давніх технік вишивки (з яких широке прозповсюдження набув той "хрестик" який колись прийшов із Франції у наші міста і вважався переважно "міською" вишивкою аж до 19го століття :) ).
     
    • Подобається Подобається x 5
  4. Levko

    Levko Well-Known Member

    Переконаний, що не може.
     
  5. ovod

    ovod Well-Known Member

    це добре.....

    п.с. правда ми до цих пір розмовляємо різними мовами....
     
  6. - о чём Вы говорите? :) Я не обсуждаю Бога, но исключительно земного, любящего отца, с которым мой оппонент сравнил ... кстати, не Бога, а веру (насколько я понял). Если Вы считаете неудачным сравнение - направьте своё возражение по адресу. Если мои представления о поведении земных любящих отцов - тогда ко мне :)
    - видите ли, когда мы говорим о причинах какого-то явления, любого, мы самым предметом рассуждений (ПРЕДпосылки) определям, что их нельзя объяснять в терминах, присущих уже свершившемуся явлению.

    Если бы Вы утверждали, что сам Бог решает, кто в него поверит, а кто нет - тут и обсуждать нечего (было бы), но Вы уже сказали
    - стало быть, вопрос прихода к вере тоже в воле человека. А значит, и побуждать его к вере должны причины, которые можно объяснить вполне земными терминами.
    - я думаю, эта фраза применима к выбору конкретной религии (объекта приложения веры) , но не к религиозности как таковой. Человек поверит в "веродостойного" (или не найдёт такового, и тогда станет агрессивно приставать к окружающим с утверждением "бога нет" и мешать им исполнять их религиозные обряды) только в том случае, если ему необходима вера.

    Ваша убеждённость, что вера необходима каждому ошибочна де-факто. Нерелигиозные люди в большинстве своём вовсе не находятся в поиске "веродостойного". Хотя, в детстве или в старости (или в болезни) - т.е. именно тогда, когда им часто страшно - ищут и готовы схватить любую руку, обещающую помощь. И польза от этой эфемерной руки бывает очень даже зримая - как и от беседы с хорошим (проверенным временем) психологом.
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Що стосується конкретно Анджеліни Джолі, то ІМХО для неї усиновлення дітей - це швидше частина продуманої піар-кампанії.

    Але ось що сказати про людей, які самі по собі доброчесні, тобто нікому не завдають зла, щиро допомагають іншим людям, але при цьому навіть не думають про те, куди вони потраплять - в рай чи в пекло, бо не вірять у Бога?
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. Cherubina

    Cherubina Vulpecula rufa

    Якщо так поміркувати, то доброчесний атеїст більш би мав бути до вподоби Богові, бо він робить добро від душі, а не тому що сподівається на "пряник" у вигляді раю. І від злого утримується не тому, що боїться блискавки з неба. І надіється на власні сили при розв"язанні проблем, а не канючить у Бога кожну дрібничку... :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Levko

    Levko Well-Known Member

    Наскільки я знаю, п.Nevermind, ви юрист?
    Спробую пояснити вам вашими термінами.
    Скажімо, ви, як підприємець є дуже доброчесною людиною: нікому не завдаєте зла, робите добрі діла, щиро допомагаєте іншим людям, але в силу різних обставин ви заборгували перед податковою величезну суму, котру ви не в змозі оплатити і сума ця наскільки велика, що всього життя у вас не вистачить, щоб зібрати якось ці гроші, навіть якщо би усі багатства світу зібрати докупи, то цієї суми би не вистачило вам, щоб оплатити цей борг.
    До вас питання: як поступить податкова, котра керується тільки законами, відносно вас? Чи вона простить вам цей борг лише за те, що ви є доброчесною людиною, допомагаєте іншим, не завдаєте нікому зла...?
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    Якщо так поміркувати, то доброчесний атеїст(той, хто плюнув на свого Батька) більш би мав бути до вподоби Богові (тобто Отцеві), бо він робить добро від душі(на свій молодечий розум), а не тому що сподівається на "пряник" у вигляді раю(тобто на любов свого Батька). І від злого утримується не тому, що боїться блискавки з неба. І надіється на власні сили при розв"язанні проблем(тобто гордість понадусе(я тре писати з великої букви)), а не канючить у Бога кожну дрібничку(тобто чхати на Ботька разом з його любовю)...:crazy:
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Saszko

    Saszko Well-Known Member

    Було б добре міркувати про таке на конкретних прикладах з вашого досвіду, а не припускати, що якби був такий собі святий атеїст, то він мав би бути більш приємний Господу ніж доброчесний християнин.
     
  12. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Ось в цьому і справа. Робить добро від душі, але коли йому це потрібно, робить і зло від душі. Бо ж відповідати ні перед ким... Я сам собі бог.
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Locke

    Locke невиправний реаліст

    А чому зразу плюнув? Ніхто не має на увазі войовничого атеїста-богоборця, який з піною доказує що Бога нема і всіх в тому переконує. Є атеїсти, які навіть не задумуються в існуванні Бога і нікого не осуджують і не переконують.

    Я не є атеїстом і вважаю себе віруючою людиною, але стараюся робити добро і не робити зла, не лихословити не тому, що боюся Божої кари, а тому що мені цього не дозволяє робити моя совість.

    Знову таки не згоден. Я молюся щоденно вранці і ввечері, але стараюся Бога по мірі можливості нічого не просити, крім звичайно прохань, висловлених в молитві Отче наш. Богу видніше що мені дати а що ні, бо ми ж бо промовляємо: "Нехай буде воля твоя...." Тому стараюся покладатися наскільки можливо на свої сили, а якщо буде на то Божа воля, то Він мені допоможе в моїх справах.
    Життя навчило - коли щось робищ, то не розраховуй на допомогу ні сусідів, ні друзів, лише на себе. Коли допоможуть по своїй добрій волі - добре, коли не допоможуть - жодного осуду чи невдоволення.
     
  14. Levko

    Levko Well-Known Member

    А яка різниця - войовничі атеїсти, чи невойовничі...? Кожна людина, котра не вірить і не приймає Христа як свого Господа і Спасителя є приреченою на смерть вічну... нажаль:sad: Але Бог любить кожного атеїста і не хоче смерті нікого, а тільки навернення! Про це пише Біблія...
     
    Останнє редагування: 16 жов 2011
    • Подобається Подобається x 1
  15. Cherubina

    Cherubina Vulpecula rufa

    От якби віруючі люди ніколи не робили навмисного зла - "від душі" - то я би з вами погодилась ))
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Бачите тут ситуація трохи складніша. Якщо "віруючий" робить зло, значить він не є віруючий. Бо якраз мої справи (а не слова) кажуть чи я віруючий чи ні.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    А войовничим і не тре бути. Вистачає просто відмовитися від Батька і уявити бавтькові відчуття.



    Бачите, тут є дві крайні точки. З однієї сторони "хай буде воля Твоя", а з іншої сторони "я робитиму все сам(своїми силами)". А Бог - живий, Він вислуховує наші молитви та просьби. З Нового Завіту бачимо, що багато хто звертався до Господа і отримував, Ісус в одному місці каже: якби у вас віра була як гірчичне зерно і ви сказали б тій горі, щоб вона перенеслася, то вона б це зробила. Власне, життя з у Бозі - це і є спілкування з Богом: просьби, молитви, вислуховування, надії і т.д.
    Церква вчить, що покладатися тільки на Бога, а самому "палець об палець" є гріх, а покладання ЛИШЕ на себе - це філософія сатаністів(знаю, бо читав). Отака правда... посередині.


    А ви вкурсі і точно знаєте, хто є справжній віруючий, а хто ні і тому знаєте хто що робить?
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Cherubina

    Cherubina Vulpecula rufa

    Добре, але давайте визначимось тоді з термінологією.
    Віруючий - той, хто визнає існування Бога і живе повністю за його заповідями.
    Атеїст - той, хто стверджує, що Бога немає взагалі
    Як назвати того, хто спершу вкраде в сусіда цибулю і продасть її на Привокзальному, а потім іде в церкву і відмолює той гріх? Якщо йому сказати, що він невіруючий, то він, мабуть, ще й пику натовче - існування Бога він визнає, тобто в атеїсти записати його ніяк не вдастся. І що прикметно - "віруючих" такого різновиду дуже багато, може, навіть більшість.
    Ну от бачите, я й намагаюсь розібратись. У поняття "віруючий" я включаю усіх людей, які погоджуються з твердженням про існування Бога.
    П.С. Миху, може, це мені здалося, але якийсь ви дуже агресивний. :) до вас зайвий раз звернутись страшно.
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. Levko

    Levko Well-Known Member

    Дві поправки.
    Перша.
    Визнають існування Бога більшість людей навколо нас, але їх не можна назвати вірючими. З таким успіхом і сатану можна назвати віруючим- він також визнає існування Бога.:mocking:
    Друга.
    Такого віруючого, щоб жив повністю за Його заповідями і ніколи не падав ви не знайдете...:)
     
  20. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Згоден, так воно і є. Але ж не можна бути трохи вагітною. Так само і тут - або живеш за заповідями, або ні. А ті хто оступаються - каються, оступаються - знову каються чи не живуть часом за принципом: Не згрішиш - не покаєшся, не покаєшся - не спасешся?
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)