Архітектура та дизайн світу.

Тема у розділі 'Дизайн', створена користувачем DIDIO, 18 сер 2010.

  1. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    А як Вам таке?

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    [​IMG] [​IMG]

    Це проект "LAB of DREAMS" Ірини Гуменчук, студентки львівського політеху (архітектура, звісно). Якби знайшлись інвестори, один з куточків Львова змінив би свій вигляд діаметрально :girl_in_dreams:

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 7
  2. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Як добре що не знайшлись і сподіваюсь не знайдуться...
     
  3. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Я не фахівець з мистецтва, але спробую висловитися, як я це відчуваю інстинктивно... :)))
    ----------------------------------

    Отже - відкриваємо це посилання і дивимося ще раз:

    http://www.behance.net/Gallery/LAB-of-DREAMS/303622

    ...Львівський двір, який, як багато дворів середньовічних міст, нагадує мікрофортецю - високі і товсті стіни, невеликі вікна-"бійниці", маленький темний двір-"колодязь", куди веде брама-арка, а цегляні стіни все намагаються рости і рости вгору, але марно..., бо знизу наче вростають в землю під своєю вагою... Середина валиться, цегляна "шкаралупа" залишається... Сконцентрована "замкненість".

    І ось архітекторка хоче побудувати у дворі скляне ЩОСЬ і заселити одразу це ЩОСЬ своїми персонажами.

    Чи дасть вона світло в цей похмурий двір? Ні, бо невисока скляна будівля "душить" маленький двір, бо не "росте" з будинку, а існує сама по собі, як купа битого скла посеред стежки...

    Архітекторка демонструє повну відкритість. Але що вона "відкриває"? Хто "живе" в будинку? Дивимось посилання - там більше видно...

    Сонна Дівчинка, Що Мріє. Вона вкривається скляним коциком. Ви уявляєте собі скляний коц!? І як під ним мріяти!? Ну добре, нехай то асоціації зі Сплячою красунею по імені Аліса, яка, як скляним віком, вкривається і чекає на Принца. Чи ж прийде сюди Принц? І що він побачить?

    Він побачить, по-перше, Напівсплячу Алісу, яка зустрічає його... біля ліжка ще перед будинком. Принц, звичайно, має міцні нерви, але... Вона хоче влаштувати його на вулиці, під скляним коциком? Може, ще й сама влаштується!? Думаю, з вікон полетіли б камінці, якби жителям не було б так байдуже...

    А на першому поверсі Принц побачить невиразну пласку стелю з недоречними світлодірами, яку підпирають невиразні, хиткі і ненадійні колони. Щось помаранчеве, наче кокони, вісить зі стелі. "Що з них вилупиться?" - думає Принц... Він не знає - чи то сидіти з мечем, щоб рубати те, що вилупиться, чи спати на вулиці - нехай воно вилуплюється і займає Скляний будинок...

    Але ще є другий поверх, куди його кличе Напівспляча гм., ексгібіціоністка Аліса... Ну добре, він піднімається...

    Упс! Принц хапається за меч. Бо на другому поверсі зі стелі звисає старша подружка Аліси, яка займається культивуванням на собі маку (то в неї в жилах - маковий сік!?)... Ці ж самі сліпі світлодіри...

    Але зате на підлозі - два чудові операційні столи, замасковані під канапи! Принци можуть заходити і по двоє! А дівиця, яка захоплюється чи то кухнею, чи то хірургією (скоріше - і тим, і тим), невимушено ховає за спиною здоровелячого ножа, і байдужо запевняє Принца, що ним вона нарізає Котам ковбаску... Або...

    А ось що "або" - вирішує не вона. Бо там же поряд, не звертаючи уваги ні на кого, живуть дві Жахливі Чорні Істоти, які азартно і без перерви грають в кості. Очевидно, що грають на приїжджих Принців. Ну, а їх господарка - чекає з "ножичком" результату їх гри і їхньої допомоги. І, як видно по очах - одразу після гри, результат якої передбачуваний - Макова Кухарка не завагається...

    А де ж Коти!? А ось де -трішки далі! Їх багато, і м"язистих і смачних Принців, щоб їх нагодувати, потрібно просто нємєряно. Судячи з того, як Коти хижо зависли на стелі, вони їдять не з мисочки на підлозі. Так, Коти деякою мірою з породи "чеширських". Так-так, тих самих, які зникали, а посмішка залишалась... "Невеличка" різниця - в Котів зі Скляного Будинку спочатку зникає посмішка. Але самі потім Коти нікуди не зникають. ДОКИ НЕ ПОЇДЯТЬ!!!

    ...Підлога, викладена хірургічною білою плиткою, допомгла безслідно змити криваві плями, які деякий час так пасували до маків та рушників кольору цвілого сиру..., а Напівсплячу Алісу вся ця компанія примусить спуститися вниз і приманювати на вечерю вже наступного Принца, біля ганку.., біля ліжка зі скляним коциком, де міцно вросла в землю і тільки витріщає всі свої *надцять очей *надцятинога Лань, яка так хоче рвонути звідси світ за очі... Хоче, та не може.
     
    Останнє редагування: 22 сер 2010
  4. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Так, звісно, Ви маєте рацію. Нехай краще там залишиться це обшарпане подвір'я і продовжує соромити львів'ян своїм існуванням.
    Так, Ви маєте рацію. Такі цікаві і неординарні проекти не мають місця в старовинному Львові, який пахне кавою, левами, бруківкою і.. неоновими рекламними щитами.
    Ну і навіщо привертати до міста зайву увагу? У нас достатньо туристів, які годують місто, Львів і так відомий на цілий світ, мало того, він і так прославляє Україну і про нашу країну знають не лише в парі зі словом "Чорнобиль".

    До речі, DIDIO, своїм дописом Ви довели, що це справжній витрів мистецтва, бо тільки справжнє мистецтво може аж так далеко затягнути в світ фантазій :)
    І ще. Я думала, що ножем вона зрізає маки. Але то хто про що думає.
    Хм.. Були б більш задоволені, якби на вході стояла матрьошка, а ліжко було б типово-совковим?

    Загалом Ви дійсно таки маєте рацію. Такі проекти для дозрілої Європи, а не для Українців. Україна не цінує свої таланти. Так і ця студентка, мабуть, буде з руками і ногами забрана до Європи. Її дешеври будуть милувати око тисячі туристів, прославлювати десятки містечок. І мало хто буде знати, що вона - українка. Але нехай краще вона розвивається на чужині, ніж чашне в рідному домі.
    Таке моє іронічне ІМХО.
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Невже цей дуже спірний концептуальний проект, дуже "unusual", настільки геніальний?

    Це просто хоррор-еклектика, запозичення і данина "алісовсько-готичній" моді, проти якої я іноді не маю нічого проти... "Гелоуін" - цікаве свято. Але ж святкувати його 365 днів на рік...!?


    [​IMG]


    Не думаю, що в Україні більше немає талановитих студенток, які здатні на дійсно оригінальні проекти... Крім того, невже у Львові немає дійсно свого, неймовірно футуристичного, або ж "Steampunk", або навіть ризикованого (якщо хочете) ерофантазійного простору, пов"язаного зі всесвітньовідомими львів"янами? Та чого варті лише Станіслав Лем та Захер-Мазох... А щодо "натуральної львівської готики" - взагалі мовчу - непочатий край ідей!
    Чому ж Керролл мусить мати тут пріоритет?

    Робота студентки цікава, і демонструє, що її фантазія, поступово розвиваючись, буде здатна до втілення. Але зараз вона поки-що тільки на півдорозі.

    ---------- Додано в 21:42 ---------- Попередній допис був написаний в 21:21 ----------

    ==============================

    Опори високовольтних ліній електропередач. Перша премія 2010 року Бостонської Спілки Архітекторів. Архітектори Jin Choi та Thomas Shine.

    Як на мене - просто блискуче! :)))

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 22 сер 2010
    • Подобається Подобається x 6
  6. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Це не пріоритет, це пропозиція. Як наразі, то інших нема.
    Митці творять в тому дусі, який їх надихає.
    Та напевно є. Але де вони? Якщо так кожного рубати з порогу, то вони і не показуватимуться.. нам.
    Наразі найцікавішою сучасною спорудою Львова особисто я можу назвати цей будинок:

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Не може бути. Якщо би це дійсно було так, то це б говорило про катастрофічний занепад творчого інтелекту громадян України.

    ---------- Додано в 23:03 ---------- Попередній допис був написаний в 23:01 ----------

    Та ну, прямо-таки з порогу... Адже вона тільки вчиться! Чи вже може вчити колєг?

    Та й не "рубає" її ніхто. Якщо знайде інвестора - хай собі будує. Те, що вона вклала туди запозичені ідеї - свідчить не проти неї, а тільки на користь того, що ця робота - поки-що учбова.

    Але я не знаю - може у мене "завищені вимоги", а інші думають по-іншому...

    У всякому разі, маю надію, що ця дівчина чула про це:
    http://archportal.com.ua/news/architectural-contests/

    ---------- Додано в 23:34 ---------- Попередній допис був написаний в 23:03 ----------

    Проект, який переміг у відкритому конкурсі Будинку зустрічей польсько-української академічної молоді, який має бути збудований в Микуличині:

    http://www.prezydent.pl/gfx/prezydent/pl/defaultaktualnosci/9/1374/1/o1692344055.jpg

    ---------- Додано в 23:36 ---------- Попередній допис був написаний в 23:34 ----------

    Переможець конкурсу, Павел Новіцкі, Польща:

    [​IMG]

    ---------- Додано в 23:42 ---------- Попередній допис був написаний в 23:36 ----------

    А ви кажете...
    Готельно-оздоровчий комплекс в м.Яремче! Просто блискуче!
    :p:

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 22 сер 2010
    • Подобається Подобається x 2
  8. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    DIDIO,



    Під'їзд в Києві на Троєщині
    :

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 5
  9. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Висновок хибний. Це може говорити лише про те, що українські архітектори мало користуються Інтернетом, або ще й про те, що вони бояться за свої авторські права, які у їх західних колєг захищені "автоматоматично". А тут крадеться все.


    Архітектура - мистецтво не самодостатнє. Воно має вписуватися у інфраструктуру, ландшафт, філософію місця, часу і простору. А мистецтво архітектора - зв"язати все це в організований по-новому, і навіть розширений польотом матеріалізованої мрії простір. Я писав якраз про це. Видатні львів"яни та їх філософія, політ думки - це і є "місце, час, простір", в якому архітектор може "будувати" свою ідею.

    Подивіться ще раз на архітектуру будівель, які з"являться в Карпатах. Як польський, так і українські архітектори вирішили завдання блискуче.

    ---------- Додано в 00:42 ---------- Попередній допис був написаний в 00:36 ----------

    Я там був і знаю цю жінку. Такими треба пишатися. Її сусіди дійсно псували роботу. Та й зараз сичать, що немає відбою від "екскурсантів"...

    ---------- Додано в 02:32 ---------- Попередній допис був написаний в 00:42 ----------

    Українські архітектори - для Об"єднаних Арабських Еміратів.


    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]


    А тепер подивіться те, що пропонували інші архітектори, щоб зрозуміти, яка конкуренція існує в світі надсучасної архітектури:

    http://www.arhinovosti.ru/2009/05/26/konkursnye-bashni-dubai-oaeh/

    Всього на конкурс в Дубаі прийшло... 962 проекти!
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

  11. nikolas

    nikolas Well-Known Member

     
  12. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Не підходить той проект туди де його сунуть. Хай на Сихові збудують, я не проти. А те що архітектура старого Львова нищиться то всім відомо. Тільки спочатку спочатку варто зберегти старе перед тим як будувати щось нове. Старого ніхто вже не поверне. Але зрештою хай руйнують чому б і ні. Хай буде "зріла Европа". Моє іронічне ІХМО.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    То запропоновано датськими архітекторами. Хоча, як на мене - дуже спірне рішення. Так - дешево. Так, модулі, які себе виправдали в багатьох галузях техніки. Але естетика... Вони кажуть, що вона нагадує природні форми... А мені чогось якесь воно все таке післявоєнне... :))) Недорозвалене... :))) Але ідея абсолютно життєздатна, прагматична і реальна.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    А як на мене - то супер! Австрійці на то мають зараз моду - екожитло називають... Але там не більше 3-х поверхів і тераса не вужче 2-х метрів. Має бути зелень і сонячні батареї. Жалюзі для теплоопору...

    :)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    А ось і український системний архітектурний екопроект:

    Особливо сподобалася назва статті, про нори. :)))

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG]

     
    • Подобається Подобається x 1
  16. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Прикольно! Їдеш по вулиці на ровері, під"їхав до будинку, заїхав на нього, проїхався по даху - і з"їхав вниз!
    Мені надзвичайно сподобалося!

    [​IMG]

    http://www.youtube.com/watch?v=3aBVBN66amI
     
    Останнє редагування: 22 жов 2010
    • Подобається Подобається x 2
  17. Coffe13

    Coffe13 Дуже важлива персона

    В Сингапурі відкрито 55-поверховий готель Marina Bay Sands.
    Басейн на даху довжиною - 150 метрів, в три рази більший,ніж стандартний олімпійський басейн.
    Я б сюди не залізла (боюся зо страху зіпсути водичку :))) )... а ви?

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    ---------- Додано в 15:28 ---------- Попередній допис був написаний в 15:26 ----------

    А от в такій земляночці я мрію пожити...

    [​IMG]

    Тицьніть тут... більше побачите :)
     
    • Подобається Подобається x 5
  18. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Заліз би... Там висоти не видно... Вірніше, видно, але... Не бачу нічого страшного, бо все міцно і надійно.
    [​IMG]

    :)
    Криївка... :)))

    Нічого так. Дуже малі витрати на опалення та кондиціювання (грунт -теплоізолятор), дуже малий шум. Дуже малі витрати на оздоблення фасаду, які, проте, не зовсім малі, бо є необхідність гідроізолювати його... А так - цікаво. ТИХО, як зайцю в норі. :) Для таких гірських районів, як Карпати - супер!

    Цей підземний будинок, про який ви розповіли, побудовано в Швейцарії, в селі Вальс:
    http://www.youtube.com/watch?v=u7CWjtM1938
     
    Останнє редагування: 22 жов 2010
    • Подобається Подобається x 2
  19. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    В нас ще нескоро зявиться замовник з такою культурою смаку і вільним мисленням, щоб була така архітектура і дизайн. Молоді таланти на сусіда працюють звичайно ж, бо в нас він покаже зупинку-полуничку, а йому скажуть "Сприся, хлопче, оно є дюбонд, кутник, швелер, зроби зупинку і всьо". Про експеременти з деформаціями я взагалі мовчу, архітектурні плани затверджують інженери-будівельники з кращих традицій БАМу і Біломорканалу, вони затвердять Krzywy Domek? Проекти-проектами, але на вулицях нас чекає зовсім інше.

    До речі наша відповідь на Krzywy Domek - корчма П'яна хата.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Це максимум наш - "Кабачок на бочок" (чомусь кабачки одні)

    [​IMG]

    Музей писанки

    [​IMG]

    Ну а це реальний наш рівень:

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 4
  20. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Продовження

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)