"Апостольська церква і сучасне християнство"

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Мих, 20 кві 2009.

  1. Калиниченко

    Калиниченко Well-Known Member

    Протестантів як конфесії просто не існує.. Щодо православних і католиків, так, а щодо протестантів - там повний хаос у віровченні, неможливо погодитись з "теологією процвітання" "Нового покоління" чи "Посольства Божого", чи з останніми практиками Шведської лютеранської церкви http://www.rusk.ru/newsdata.php?idar=185559 - це просто ігнорування Євангелії. А окультні практиками певних груп? Виходить - віруй в Христа і роби що хочеш?:dntknw:
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Згоден. Віровчення там часто дуже різні, навіть мораль різна....
     
  3. Yur

    Yur Well-Known Member

    Повірте для мене теж є приємною теплота вашого оптимізму. Утім холодком навіває .. http://www.cerkva.info/2009/10/27/informacia.html

    Отак і кучкуємося по двоє-троє, ніяк не зберучись докупи.
    Скільки разів Я хотів зібрати діти твої, як та квочка збирає під крила курчаток своїх, та ви не захотіли! (Матвія 23:37)
    Чи це не відповідає теперішньому стану, коли тіж курчата-брати не хочуть зібратися під крилами квочки-церкви.

    Курчата можуть бути різного забарвлення :) , але усі збираються під крилами однієї квочки.


    Усе б добре, тільки от світські уподобання протилежні уподобанням Божим.
    Божа родина -- діти.

    Чи ви бачили курчат під крилами квочки, котрі б клювали одне одного? А як вийдуть назовні починають чубитися :)


    p.s. пане Levko, лапаю себе на тому, що ваш вогник таки надихає й додає теплоти :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    "І тішимося, радіємо... як діти....;) ", "то й не дивно" бо припущення - то удєл католиків.
    Про те, що т.з. "отці церкви" не вчили вигаданого догмату про папську непомильність і першинство над апостолами , перший раз я прочитала саме на католицькому сайті, у традиційному католицькому стилі: «Допустимо….», «в такому разі….», «якщо…», де був згаданий Тертуліан, на якого так часто люблять спиратися католики. У цьому випадку католики пояснювали, що "Тертулліан став відкидати верховенство папи після свого відходу від Церкви." Я вже навіть не хочу коментувати про "відхід" Тертулліана, але питається: А ДО ЦЬОГО ВІН ПІДТРИМУВАВ ВЕРХОВЕНСТВО ПАПИ? ПОКАЖІТЬ!
    http://www.christusimperat.org/uk/node/3516
    Але католики відкидають будь-які аргументи, не наводячи зі свого боку будь-що переконливе, крім гіпотез і припущень.
    Тоді я почала шукати що-небудь про т.з. "отців церкви" у цьому питанні, знайшовши про це у виступі католицького священика Штроссмайєра на Ватиканському Соборі, де у доповіді він спирається на заперечення папського примату св.Августином, св.Кирилом, св.Іларієм та ін.
    http://new.antipapism.kiev.ua/index.php?mid=2&f=reed&bid=22&tid=404
    http://my.opera.com/krusha/albums/showpic.dml?album=672989&picture=9150095
    Потім я про це читала на православному ресурсі:
    http://volodarmira.narod.ru/lib/74.htm
    Потім я про це ж саме прочитала на лютеранському ресурсі, де питання розглядалося у комплексі історії, "святих передань" і Писання:
    http://bohm.narod.ru/confess/treatise.html
    Ото ви про це вже кілька разів би у моїх дописах прочитали б, якби їх читали по горизонталі, а не по діагоналі. Отож, якщо забрати значну частину вигадок, припущень і перекручень католицького вчення, то залишиться Святе Письмо у якому Ісус твердить: "Як у слові Моїм позостанетеся, тоді справді Моїми учнями будете". А от коли до того Слова придумати "модернізоване" вчення, де людські традиції, припущення і катехизми сприймати як джерело віровчення, то це перетвориться у віру в "непомильну" організацію, де віра пастви грунтується на чужих людських думках, а не на перебуванні у Слові Ісуса(Ів.8:31).
    Гм... а іменем Христа зроблено страшні злочини, як для людства в цілому, так і (за словами Т.Шевченка) українцям зокрема (http://www.svatovo.ws/shevchenko_verses_Poles.html )
     
    Останнє редагування: 3 лис 2009
    • Подобається Подобається x 2
  5. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    А де ж Іван Золотоуст?
    Я ТАК надіявся... не вийшло... ну що ж ... буває...

    Де католики часто любили спиратися? То ваша нова інтерпретація, чи нова вигадка?

    ... а до цього... не знаю ЩО ДО ЦЬОГО, не цікавився, проте людина, шось відкинувши мусить пояснити, хоча б для себе свій стан, чому вона так вдіяла, а не інакше. Природнє явище. Коли людина пояснює те, чого її не питають, значить воно його мучить...
     
  6. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    А я посилання для чого давала? Аби ви, як завжди, проглянули по діагоналі мій допис і далі задавали питання? "Ну що ж.... буває".
    Це ваші нові припущення? Навіщо вам аргументів? Якщо тицьну носиком, - визнаєте помилку, чи казатимете: "покажіть ще, і ще, і ще....." , а потім "Ну і що з того?", " Ну спиралися, ну і що? " :) Ви так хочете мордувати мене?;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Ех, Даяно... зійшли ви з того питання... зійшли.... Хай?
     
  8. Yur

    Yur Well-Known Member

    Ну що ж, тицяти так тицяти:

    =========================================================
    Но когда Петр назвал Его Сыном Божьим, тогда Христос, чтобы показать, что Он так же есть Сын Божий, как Петр сын Ионин, т. е. одной сущности с родившим, присовокупил: "и Я говорю тебе: ты - Петр, и на сем камне" - т. е. на вероисповедании – "Я создам Церковь Мою" (Матф. 16:18). Этими словами Господь показывает, что отселе многие будут веровать, ободряет дух Петра и делает его пастырем: "и врата ада не одолеют ее". Если же не преодолеют ее, то тем более Меня. Поэтому не смущайся, когда услышишь, что Я буду предан и распят. Далее обещает и другую почесть: "и дам тебе ключи Царства Небесного" (Матф. 16:19). Что значит: "и Я дам тебе"? Как Отец дал тебе познание обо Мне, так и Я дам тебе; не сказал - умолю Отца, хотя и это было бы важным доказательством Его могущества и неизреченно великим даром; но: "Я дам тебе". Что же даешь Ты, скажи мне? Ключи неба, чтобы "что свяжешь на земле, то будет связано на небесах, и что разрешишь на земле, то будет разрешено на небесах". Как же не может дать того, чтобы сесть одесную и ошуюю - Тот, Который говорит: Я дам тебе? Видишь ли, как Христос этими двумя обещаниями возводит Петра к высокому о Нем мнению, как открывает Себя и показывает истинным Сыном Божьим? Он обещает даровать ему то, что собственно принадлежит одному Богу, именно: разрешать грехи, сделать Церковь непоколебимой среди всех волнений, и простого рыбаря явить крепчайшим всякого камня, когда восстанет на него вся вселенная. Подобным образом и Бог Отец сказал, беседуя с Иеремией, что полагает его, как столп медный и как стену (Иерем. 1:18); но Иеремия поставлен был для одного народа, а Петр для целой вселенной. Хотелось бы мне спросить тех, которые унижают Сына: какие больше дары - те ли, которые Отец дал Петру, или те, которые дал Сын? Отец даровал Петру откровение о Сыне; Сын же откровенное познание об Отце и о самом Себе посеял во всей вселенной, и простому смертному вручил, дав ему ключи, власть над всем небесным; и он распространил Церковь по всей вселенной, и явил ее сильнейшей самого неба. "Небо и земля прейдут, но слова Мои не прейдут" (Матф. 24:35). Как же меньше Тот, Кто дал такую власть и совершил такие дела? Говоря это, я не отделяю дел Отца от дел Сына: "все через Него начало быть, и без Него ничто не начало быть" (Иоан. 1:3); но хочу обуздать бесстыдный язык дерзающих унижать Сына.

    http://www.ispovednik.ru/zlatoust/Z07_2/Z07_2_10.htm
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Пане Юр, хотілося б і на це відповісти словами ап Павла, які були написані біля 2000 років тому. Як в воду дивився!

    11 Бо стало відомо мені про вас, мої браття, від Хлоїних, що між вами суперечки.
    12 А кажу я про те, що з вас кожен говорить: я ж Павлів, а я Аполлосів, а я Кифин, а я Христів.
    13 Чи ж Христос поділився? Чи ж Павло був розп'ятий за вас? Чи в Павлове ім'я ви христились?
    14 Дякую Богові, що я ані одного з вас не христив, окрім Кріспа та Гая,
    15 щоб ніхто не сказав, ніби я охристив був у ймення своє.
    16 Охристив же був я й дім Степанів; більш не знаю, чи христив кого іншого я.
    17 Бо Христос не послав мене, щоб христити, а звіщати Євангелію, і то не в мудрості слова, щоб безсилим не став хрест Христа.
    18 Бож слово про хреста тим, що гинуть, то глупота, а для нас, що спасаємось, Сила Божа!

    1-е ап Павла до Коринтян, 1
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Пане Калиниченко, ви так можете віднести до протестантів і... мусульман. Адже вони вірять, що був такий пророк, Ісус, якого називали Христос.
    Нагадую, протестанство виникло в середньовічній Європі в відповідь на беззаконня пап і кліру, які цілковито відійшли від законів християнства і слова Божого.
    До речі, багато з них, вийшов (М. Лютер) з католицького монашества.
    Щодо віруй в Христа і роби що хочеш - таке неможливо. Якщо ви робите що хочете в противагу вчення Христа - це значить, що ви не вірите.
    Ось переважна більшість католиків і православних просто не вірить ні в що. Підуть раз на рік до церкви (під церкву) і на цьому їхнє "християнство" закінчується. І роблять що хочуть...
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Єдине в чому не погоджуюсь з Даяною - то це в тому,що лише католики видумують доповнення до СП і вважають себе непомильними...
    Це стосується всіх християн,будь-якої конфесії.
    Та й не лише християн.
    Така суть людства...людей...
    Незговірливі і вперті, безцеремонні,нахабні, войовничі й жорстокі, люблять владу і не пропускають нагоди поживитися за чужий рахунок.
    До цього списку можна додати жадібність, лицемірство, егоїзм, байдужість, пихатість і розчленованість на безліч народів і племен, кожне з яких щиро вважає себе найкращим, богообраним, обдарованим мудрістю і талантами понад усіх інших.
    І одні вважають, що повинні правити світом, а інші, відчуваючи свою ущемленості, чинять опір, як зграя диких звірів.
    І гризуться між собою, як звірі.
    Так було є і буде,доки буде існувати людство...
    Бо така його суть...
    І думаю,що скоро вже справдиться пророцтво
    Об’явлення св. Івана Богослова
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    ТАК Ви не визнавали, Ви просто перескакуєте на Передання, коли Писання не так пише, як Вам потрібно.

    Будь ласка: http://www.krotov.info/acts/20/2vatican/kateh_00.html
    Якщо знайдете час, побачите: все узгоджено з Писанням.
     
  13. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Про що я і писала, що католики на кожному кроці вигукують: "Церква побудована на Петрі!" , а коли їм кажеш: "Камінь - це віроісповідання Петра", - вони одразу: "Ні! Це сам Петро!" ТОму у всіх посиланнях посту 1744 на цьому і наголошується. Тому і І.Златоустий, на відміну від католиків слова "Ти - камінь, і на цім камені..." відносить не до особи Петра, а до його ВІРОІСПОВІДАННЯ, що проявилось у словах "Ти - Христос". А інші припущення у Златоустого були, не заперечую.
    Чи не могли б ви навести цитату, де би я писала, що лише католики наповнюють вчення вигадками?
    А я вже то читала. Багато гіпотез. Для прикладу, про шлюб:
    http://www.krotov.info/acts/20/2vatican/1601.html
    Багато прикладів з Біблії про подружні стосунки, багато фантазій на тему "Шлюб - це таїнство вінчання, яке здійнюють священики"- Ось саме перед такими вигадками Писання і закінчується. Те ж саме і стосовно "таїнства" священства чи хрищення. РАзом з тим я не заперечую, що там багато відповідає ПИсанню. Не мусульмани ж писали.
    Мені Писання завжди пише як потрібно.(Івана 8:31) От лише для багатьох воно не хоче писати про "таїнства", про новозавітнє посередництво священиків між Богом і людьми, хрищення немовлят, використання ікон, непомильність, молитви ДО ангелів і померлих людей, освячення помешкань, чистилище, лімбо, припадання і цілування служителям рук і їх величання і т.п. (Дії 10:25,26)
     
  14. Yur

    Yur Well-Known Member

    Жоден з дописувачів не стверджував, що Церква стоятиме на фізичному петровому тілі, вигадуєте шановна :)))
    А тицяти таке корисно :)
    Тепер окім яєц до струцля :))) знаєте, що Христос обіцяє дарувати Петру те, що належить одному Богу, а саме: прощати гріхи.
    А також знаєте, що Петро -- для усієї вселенної.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Сергій аспірант

    Сергій аспірант Well-Known Member

    Якщо ви уважно прочитаєте Новий Завіт зокрема книгу діянь то помітете
    Петро ніяк не вивищував себе з поміж інших апостолів
    Рішення апостоли приймали колективно і ці рішення не завжди були правильними
    Петро ніколи не був у Римі, спекуляції про те що РИм це Вавилон не має жодних пітвержень у Біблії. Призначенням Петра було проповідувати саме євреям у Вавилоні була чи не найбільша єврейська діаспора.
     
  16. Yur

    Yur Well-Known Member

    Навіщо йому це було це, його обрав Христос пасти вівці.

    Зате затверджувались правильні.

    Саме тому варто облишити такі спекуляції.
     
    Останнє редагування: 3 лис 2009
  17. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    1. Коли я писала, що церква побудована була на словах віроісповідання Петра, а не самому Петрі, мені заперечували, і цього є досить у цій темі. Якщо не читали, - за всіх не розписуйтесь.
    2. Знаю, і раніше знала, що Ісус пообіцяв Петру "розв'язувати" різні питання церковного життя , які католики з православним приписали лише т.з. "таїнству сповіді" вигаданим новозавітнім священикам. Також знаю, що цим Ісус наділив і інших апостолів (Мт.18:18) з числа тих, що судитимуть з Ним і людей і ангелів (1 Кор 6:1-3), а не з числа мільйонів католицьких і православних священиків, які не сидітимуть за столами суддів, а стоятимуть перед ними разом з усіма іншими і (образно кажучи) відповідатимуть на здивоване питання: "Що таке індульгенція?"
     
  18. Yur

    Yur Well-Known Member

    Але якщо не на вірі, то виходить ваші опоненти стверджували, що саме на петрових костях побудована Церква Христова :)
    Гадаю для кожного тут зрозумілим є, що мова іде про віру Петрову, отриману від Отця. Й тому Христос наділяє Петра найвищими повноваженнями разрешать грехи; Как Отец дал тебе познание обо Мне, так и Я дам тебе читаємо в Златоуста.


    Чи ви не розумієте, НЕ ВІДЧУВАЄТЕ, що таким підходом робити собі тільки зле?.. Лише зі щирим серцем, відкинуваши мешовартісну пиху маємо шанс долучатися до Божого.
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Калиниченко

    Калиниченко Well-Known Member

    Якби Мартін Лютер побачив, у що перетворились його послідовники із шведської лютеранської церкви, він, мабуть пішов у велику схиму, ще будучи монахом, щоб замолити свій помилковий намір:)
    Це насліддя безбожного комуністичного режиму, подивіться, скільки православних ( та і не тільки православних) священників з України було винищено в 20-ті і 30-ті роки, хто ставав священниками в 40-ві, 50-ті, 60-ті, 70-ті роки, і якою величезною ціною Церква вижила, на які компроміси змушена була йти... Аж дотепер оговтуємось... Але в храмах помітно більшає прихожан, особливо молоді.
    Ромку, те, що ви написали про людей, це правда, тільки не повна, образ Божий є в кожній людині... А під впливом Ісуса Христа люди стають кращими :) Ну майже завжди...
    А люди бувають і люблячими, і благородними, і жертовними, мені більше такі зустрічаються...
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Levko

    Levko Well-Known Member

    Зі свого досвіду спілкування з віруючими людьми різних конфесій, я помітив, що найбільше кричать про "правильність своєї віри" ті християни, котрі є далеко від Бога.
    Жоден, щоро віруючий християнин, будь то католик, православний, чи протестант, і котрий має живі стосунки з Богом ніколи не буде верещати, що "його віра є найправильнішою. До речі, для мене це часто є критерієм, саме зрілості християнина.

    Ми часто з друзями збираємося серед тижня в когось з нас дома для спільної молитви. Не повірите, але там постійно цілий "букет конфесій"- католики(в тому числі католики-харизмати), православні, протестанти різних напрямків, часто хтось приводить з собою взагалі людей далеких від Бога... І ніхто в такому товаристві себе не почуває незручно. Чому? Тому що кожного цікавить тільки Бог! Кожен прагне тільки поближче наблизитися до Нього... Конфесія тут ніякого значення немає...
    А в неділю кожен собі іде до своєї церкви...

    І це я вважаю нормальним!!! В цьому і проявляється єдність Церкви, а не якісь утопічні ідеї і фантазії про створення "єдиної церкви" на базі котроїсь з конфесій: католицької, православної, чи протестантської...
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)