"Апостольська церква і сучасне християнство"

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Мих, 20 кві 2009.

  1. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    +1. Говорив я про це Даяні. Нє і всьо....
     
  2. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    З якого дива пані зупинилася на середині 9-го віршу? А може продовжимо: Мт 10:9-10 "Не беріть ані золота, ані срібла, ані мідяків до своїх поясів, ані торби в дорогу, ані двох одеж, ні сандаль, ані палиці. (А як, з чого жити?) Бо вартий робітник своєї поживи."

    Даяно, так втамуйте мою спрагу! Наведить цітати, що виявляють Ваше ставлення до того, що відбувається по закінченнб земного шляху людини!
     
  3. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Я всього лиш обернула у гасла допис Миха:
    Не пишіть того, чого не знаєте, бо тоді, коли ви читали книжки радянського "атеїстиздату", я напевно ще в горщик цюняла.
    А я хіба вела мову про "не подобається? " Я лишень відповідно до назви теми наводжу різницю між апостольською церквою і сучасним християнством, яка також присутня у вашому заполітизованому воєнному аспекті, який був чужий для апостольського вчення, тому нічого на доказ своєї думки з Нового Завіту і не наведете.;)
    Гм... "підстав щоку.... коріться.... благословляйте.... любіть ворогів......". Нічого не вдієш тут: На відміну від Старого Завіту, Християнська мораль ПАЦИФІСТСЬКА, подобається це вам (чи мені), чи не подобається. Я вказую лиш на факти, які у коментах Миха і ваших відповідають поданим мною гаслам.
    А я не зупинялась. Я прокоментувала обидва вірші. Читайте будь-ласка мої дописи по горизонталі, а не по діагоналі http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=550726&postcount=1539 , і там знайдете помилку у своїх судженнях, прочитавши як вказівки Ісуса, так і коменти католицьких і православних священиків.
    Аксакале, будь-ласка, "втамуйте свою спрагу". Вас заклинило? Я вже чотири рази відповідала вам, що питання є неоднозначно висвітлене у Писанні, спірним у християнському богослов'ї, тому уявляти і фантазувати не хочу (як католики про лімбо). Пильнуємо краще то заслужити, ніж вигадувати і уявляти собі структуру Бога чи вигадувати кімнати Божого Царства.
     
    Останнє редагування: 25 жов 2009
    • Подобається Подобається x 1
  4. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    о_О Пані не знає, що на Храмовій горі красується Аль-Акса, виключно для мусульман, а не християн чи юдеїв? :haha:

    Пані геть забула, що я (ще дякував Вам, що змусили звернутись до латинського оригиналу нашого ж Кодексу каноничного права) навів Вам - в офіційних документах нема священиків, є саме пресвитери! :haha:
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    Невже на 8 сторінках лише це написано??!! Якщо б подивились у сам Катехизм, а не літературу "атеїзмиздату", побачили б ОДИН п.1554, що описує ЛИШЕ ТРИ ступеня таїнства Рукополження: єпископ, пресвітер, диякон!

    Тобто, маємо по-японські ввічлеве ;) "не скажу". Така відповідь теж досить красномовна.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Я писала про те, що Ісус ЗА ТРИ ДНІ побудує інший храм! АА ви мені - про Аль-Аксу :haha:
    1. Та можна будь-що написати десь там у якомсь латиномовному документі, про що ніхто не чув, і цим не користуватись. Я теж пишу про офіційність вживання терміну "священик". Візьміть будь-який документ католицької церкви.
    2. Старійшини в апостольській церкві не виконували посередницьких священицьких функцій, притаманних лише певній касті. Були посади і обов'язки, а не духовні сани і монополія на т.з. "таїнства".
    Гм... а я думаю.. - звідки ви того "атеїзмиздату" начитались...... Багато хто щось описує, придумавши цілу піраміду священицьких духовних ступенів, наділяючи їх тими ознаками, яких не було в апостольській церкві.
     
  7. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    -1. Адже Олена писала про Аль-Аксу, невже Ви цього не зрозуміли? Та ще наполягаєте на своєму перекрученні. І "атеїзмиздату" не я начитався.

    Ні, у конкретно названому документі. Хтось тут виявляв знання івриту щодо "руах", а тут латини злякався?
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Мушу повторюватись:
    1. Я пишу про офіційність вживання терміну "священик", який у світлі невикористовуваного терміну невідомого нікому документу нічого не міняє. Візьміть будь-який документ католицької церкви.
    2. Багато хто щось описує, придумавши цілу піраміду священицьких духовних ступенів, наділяючи їх тими ознаками, яких не було в апостольській церкві.
    3. Старійшини і наглядачі в апостольській церкві не виконували посередницьких священицьких функцій (які перебрав на СЕбе ОДИН посередник - ІСус), притаманних лише певній касті. Були посади і обов'язки, а не духовні сани і монополія на т.з. "таїнства".
     
  9. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Хм..але ж церква,як і кожна бюрократична установа розростається..:dntknw:
    Ну,не будуть вони називатися:зам зама по замівській частині...потрібні нові назви...:sorry:
     
  10. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Логічно, згідна. Лиш питання не у кількості посад, а в тому, якими ознаками ті посади наповнюються і чи передбачають вони священицьке посередництво між Богом і людьми, яке перебрав на себе ОДИН посередник Ісус. А управління потрібно у будь-якій організації, - чи світській, чи релігійній.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    А це вже ставлення самих людей...втовкмачкек їм служителями тої ж церкви...
    І не сьогодні..і не вчора..
    Сотнями літ...
     
  12. Yur

    Yur Well-Known Member

    Не треба цього "моря" слів. Випадок доволі банальний, коли через небажання визнати свої помилкові судження починається лиття водички, аби за багатослів'ям приховати власну неспроможніть.
    Звідсіль й вигадані "кошти" про які в Євангельській цитаті нічого не сказано.
    Сказано ДАРом давати, себто обДАРовувати людей Божою Благодаттю.
    Зрозуміло, що подаючи Боже БЕЗЦІННЕ гріхом буде вимагати щось взамін. Але немає жодного гріху приймати від людей пожертви, що від щирого серця (якщо це для вас щось означає).
    Тому далі й говориться не брати з собою жодних статків: ні грошей, ні одягу, ні торби, нічого зайвого, бо все що знадобиться Апостоли отримають за свій труд. Відомо що отримають з тих же людських рук.

    Бачите, усе просто як борщ й без отого "моря" каламутних слів.


    Отже в першому випадку не можна нічого брати, а в другому можна :)))
    І оці рядки з Євангелії ви ділите на два різних випадки.

    Уздоровляйте недужих, воскрешайте померлих, очищайте прокажених, виганяйте демонів. Ви дармо дістали, дармо й давайте.
    Не беріть ані золота, ані срібла, ані мідяків до своїх поясів,
    ані торби в дорогу, ані двох одеж, ні сандаль, ані палиці. Бо вартий робітник своєї поживи. (Матвія 10:8-10)


    То ж хіба уздоровлення, очищення і все решту не є роботою Апостолів, з якої вони отримуватимуть поживу?.


    Вважайте що ви мене упросили :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  13. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Добре сказано. Та й взагалі... чи існують такі гроші, за які можна купити Божу благодать? Тому то, вона завжди буде дана даром.
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Угум...:morning1:
    Оце прокоментуєте?
    Або оце?
    А отово?
    Чи це із ряда вон?:mocking:
    А то,Миху.як би до тебе казав...
    На «1+1» стартує серія журналістських досліджень «У Бога за пазухою»

    А я б сказав:"сліпо довіряти не варто нікому,особливо служителям церкви"
     
    Останнє редагування: 26 жов 2009
  15. Yur

    Yur Well-Known Member

    Ознака священицького посередництва -- Дух Святий. Стосується усіх Церквних структур.

    Пильнуйте себе та всієї отари, в якій Святий Дух вас поставив єпископами, щоб пасти Церкву Божу, яку власною кров'ю набув Він. (Діяння 20:28)

    Таке приємство здійснюєься через хіротонію себто рукоположення.

    Не рукополагай скоро нікого, і не приставай до чужих гріхів. Бережи себе чистим! (1-е Тим. 5:22)
    Я для того тебе полишив був у Кріті, щоб ти впорядкував недокінчене та пресвітерів настановив по містах, як тобі я звелів (Тита 1:5)
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Юр,то Ви прокоментуєте репортажі ТСН,чи,по Вашому то проіскі антипка проти непорочних священнослужителів?:nea:
     
  17. Yur

    Yur Well-Known Member

    Й це прокоментую.
    Диявол намагається діяти там, де може принести якнайбільше шкоди.
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    О...то,значицця,в церкві її тойво..найбільше?:scratch_one-s_head:
    То ліпше молитися в лісі,щоб не піддатися спокусі...:sorry:
     
  19. Yur

    Yur Well-Known Member

    В лісі теж небезпечно -- вовки чигають.
    Ходити краще таки серед людей і навчитися розпізнавати де є Боже, а де нЕбоже.
    Учитель же ОДИН. На Нього й уповаємо.
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Вовки не такі небезпечні,як двоногі...
    Та й винищили їх...
    А Богу треба щирої молитви...
    Тому й треба молитися,а не займатися мучітєльними роздумами:чи в цій(чи єнчій) церкві дідько,чи іно бісик...
     
а де твій аватар? :)