"Апостольська церква і сучасне християнство"

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Мих, 20 кві 2009.

  1. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Ну я, наприклад, ніякого каменя не бачу.

    Церкви різні, це факт, може й цитата, Михом наведена, у Вашій не вважається достовірною,звідки мені знати, може це одна з домішок для Вас. Ви ж нас не посвячуєте, очевидно, пастор форум читає. )
     
  2. Levko

    Levko Well-Known Member

    Я вважаю, що так. Для них уже настало те "досконале", як написано в 1Кор.13:10. Але це моя думка...
    Писання нічого не говорить про молитви людей, котрі померли уже...
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Я не розумію, для чого в молитвах підключати ще святих, що померли. (Не забувайте, Біблія багато говорить про живих святих, але це інша тема).
    По-перше, Христос сказав, "чого не попросите в Отця в імя моє, буде вам". Хіба ще цього мало? Чи треба ще шукати "по-блату"?
    По-друге, Біблія суворо забороняє спілкуватися з померлими.
    Випадок, коли король Саул пробував спілкуватися зі святим Самуїлом, ні про що не говорить?
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Robert

    Robert Well-Known Member

    Левку, є така згадка. В Книзі Макавеїв. Онія-первосвященик говорить про бачення «чоловіка, прикрашеного сивиною і славою, оточеного чудовою і надзвичайною величчю. І сказав Онія: це братолюбець, який багато молиться за народ і за святе місто, Єремія, пророк Божий». Єремія народився близько 650р. до Христа, а події, описані у Макавеїв - 175-135 роки до Христа. Тобто, Єремія вже 400 років як помер, але молиться за народ. Він подав меч Юді Макавею, яким той розіб"є ворогів, мовлячи, що це дар від Бога. Тобто, в перемозі є і його заслуга.
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. yasam

    yasam Well-Known Member

    Думаєте довічники не просять що вийти їм на волю? Не можна так просто ставити питання, і так просто відповідати. Це не "зуб болить-треба вирвати".
     
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    колись, коли я ще ходив до школи, літературу можна було читати по книжці в оригіналі, а можна було читати по хрестоматії. Якщо книжка мала 200 сторінок, то по хрестоматії вона займала десь сторінок 20.
    Це мені нагадує католицьку церкву у всій повноті науки про спасіння і хрестоматію від протестантських церков, тобто в скороченому вигляді.

    А тепер по суті питання. Якщо поганого духа тре вигнати з людини, чомусь звертаємося до того, хто це може "по блату", а не до кожного віруючого. Переконаний, перші християни зверталися до апостолів, а апостоли писали послання.

    ---------- Додано в 23:32 ---------- Попередній допис був написаний в 23:29 ----------

    Але Бог залишився Богом, нє?
     
  7. Levko

    Levko Well-Known Member

    Можливо, але Книза Макавеїв не ввійшла в Писання, тому не може бути доказом...
     
  8. yasam

    yasam Well-Known Member

    А чого ви користуєтесь католицьким каноном? Прийшли на все готове? Біблія - готова, складена розумними мужами, паства - готова, згуртована працюючими священиками - тільки бери і навертай у свою організацію
     
  9. Oxid

    Oxid Well-Known Member

    Про второканонічні книги
    http://www.christusimperat.org/uk/node/18295
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Я б зрозумів, якби це написав невіруючий чоловік....
     
  11. Levko

    Levko Well-Known Member

    От і закінчилася дискусія про молитви померлих і молитви до померлих...
    Як каже овод, точка відліку інша...
     
  12. Robert

    Robert Well-Known Member

    Ввійшла. Але, якщо деякі релігійні течії, як наші брати протестанти, не визнають второканонічні книги, то вони можуть почерпнути щось з них навіть в контексті історії та звичаїв того часу. А це показує, що євреї, за вийнятком секти садукеїв, в той час вірили про життя душі після фізичної смерті. Навіть був звичай молитись за померлих, щоб вони звільнились від гріха. (Та сама книга Макавеїв, Книга Мудрості Соломона: «Душі праведних у руці Божій, і мука не спіткає їх. Очам безумних видалось, що вони вмерли, і їхнє переставлення вважано за нещастя, а відхід їх від нас - за згубу; вони, однак, - у мирі» (3, 1-3).

    Ісус не заперечував цього звичаю, цієї практики. Він навіть казав:
    “На катедрі Мойсея розсілись книжники та фарисеї. 3 Робіть і зберігайте все, що вони скажуть вам, але не робіть, як вони роблять. Бо вони говорять, а не роблять. (Мт.23,2-3).
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Розумієте, Левко... Чомусь для багатьох і в тому числі для вас є істина: А, кника Маковеїв? Значить там все неправда. Так виходить, ніби книга Маковеїв є антиподом Святого Письма.

    А з іншої сторони, хіба ваша церква вирішувала що є Писання, а що ні? Це ж відсталі католики вирішили цю книгу невключати у Святе Письмо, то чому на таку дрібницю вам звертати увагу?

    Ну і друге, вам ж привели з Одкровення стих про молитви святих, а ви вдали, що не чуєте, чи не бачите, вам докази подавай. Спершу прокоментуйте цитату.
     
  14. Levko

    Levko Well-Known Member

    Як ви знаєте, ап.Павло називав святими усіх християн, до котрих писав свої листи...
     
  15. Robert

    Robert Well-Known Member

    В тому числі і до померлих. Наприклад, Одкровення

    Коли відкрив п'яту печать, я побачив під жертовником душі повбиваних за слово Боже і за свідчення, що мали. 10 І закричали вони голосом великим: «Доки, Владико святий і правдивий, не судиш і не мстиш за кров нашу - тим, що живуть на землі?» 11 І дано їм кожному одежу білу і проречено їм, нехай спочиють іще на час малий, поки не доповнять числа співслужники їхні і брати їхні, що мають бути убиті, як і вони.

    «Ці, одягнені в одежі білі, хто вони і звідки прийшли?» 14 Я ж мовив до нього: «Владико мій, ти знаєш.» А він оповів мені: «Це ті, що прийшли від горя великого, і обмили одежі свої, і вибілили їх у крові Агнця. 15 Тому вони перебувають перед престолом Бога і служать йому день і ніч у храмі його; і той, хто сидить на престолі, поселиться над ними. 16 Ні голоду, ні спраги не матимуть уже більше, і не палитиме їх ні сонце, ні жадна спека, 17 бо Агнець, що на середині престола, пастиме їх і водитиме їх на живі джерела вод, і витре Бог усяку сльозу з очей їхніх.»

    Якщо співставити ці тексти з 6 і 7 глави, то побачимо, що вбиті праведники у білих одежах служать і перебувають біля престолу. В служіння входить і молитва.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Levko

    Levko Well-Known Member

    Можливо... Не буду сперечатись, але бачу, що тут про якусь заступницьку молитву за живих нічого не сказано...
    Можливо це молитва прослави Бога, подібно як ангели, перебуваючи перед Богом весь час, в захопленні від Його слави тільки співають "Свят, свят, свят"!!!
     
  17. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    А Ви ознайомтеся з історією написання книг Євангелія, а там і взнаєте, хто є "козлом".
    Що таке "Логії", що таке "Джерело Q" - такого не чули?
    Та й Старий Заповіт довго передавався усно, поки був записаний.

    ---------- Додано в 21:40 ---------- Попередній допис був написаний в 21:35 ----------

    Яскравий приклад фарисея з притчи про фарисея та митаря.
     
  18. yasam

    yasam Well-Known Member

    Так я вашу думку поділяю, шановний!!!
     
  19. Levko

    Levko Well-Known Member

    Лютер тільки процитував Божу обітницю з послання ап.Івана:
    1Iван.1:9
    Коли ми свої гріхи визнаємо, то Він вірний та праведний,
    щоб гріхи нам простити, та очистити нас від неправди всілякої.

    Де ви побачили в його словах фарисея з притчі...? :dntknw:
     
  20. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    А ви кажете, що ТАМ молитви нема! Виявляється, є.
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)