View: https://www.facebook.com/usdos.ukraine/photos/a.431664811935.225869.43732151935/10153500087396936/?type=3 Тема для дописів про Північну і Південну Америки.
Сьогодні температура -15 С. Вночі ще впаде. Говорять що не можна на двір виходити надовго. ) Для НЙ це справді незвично холодно.
А в нас вже грядки починають садити. Але останніми днями стільки дощів, що вже вийти надвір неможливо.
Минулого разу крім всього іншого розмовляли про їжу, то правда що американці вважають частиною американської кухні будь-яку їжу яка продається в Америці? Ну тобто майже дослівно " в Американська кухня дуже різноманітна, в нас є італійські ресторани, французькі, індійські, китайські ітп., а українська кухня то тільки вареники, ковбаси і борщ" На моє зауваження що американська кухня це гамбургери, хот-доги, і яблучний пиріг, ми вислухали цілий виступ про те що американська кухня включає в себе всі кухні світу, в тому числі і українську
Саме так. В моєму канадському варіанті - голубці (cabbage rolls) і пироги , справжня англійська назва -dumplings.Але їх вже так не називають , а називають-perogies і борщ-borscht. Це все є традиційна кухня Альберти.Це можуть подавати на кожній дефіляді цілком не українській , суто англійській, маю на увазі канадійській. І ковбаса так і називається -кielbasa. В містечку Мундер 100км від Едмонтону є такий памятник напроти заводи Ставничий (прізвище засновника) де виробляють мясні продукти. Українці живуть в Канаді - 125 років будуть святкувати. І це вже є невідємна частина канадського мультикультаралізму , як і китайці і індуси зі своєм кюрі приправою також.
Просто мабуть в нас різні підходи, от наприклад шашлики теж в нас роблять дуже часто, при чому чисто українські, свиньські, але ми ж це не вважаємо національною стравою, чи там "олівє" наприклад...
А що би Ви говорили як би було -36 (по Цельсію) , а з вітром -45. І нічого все працює , всі йдуть на роботу. А коли температура піднімається до -5 , то вже є що ходять в шортах. Сьогодні в нас було +5 , то ми з дочкою їздили на закупи , мала хотіла вбирати flip-flops, я звичайно не дав. Але з машини виходив в t-shirt i не було холодно.
То вона сама підібрала теми для дебатів . Анекдот про "якщо будете дебати то мене першу, бо в мене коровИ не доєні" ми так і не змогли пояснити
Колись було таке шо при -20 молотші класи сиділи вдома, то нас з однокласником автобус завіс до школи, а там вчителька нас зустріла на порозі, і відправила пішки до дому "бо мороз" , добре всього 2 км.
Вітер був страшний також, морський. Таке тут буває раз в багато років. Це у Львові тундра. Я там мерз навіть влітку. (
Тут дітей возять шкільні автобуси. І коли є -38 , то діти з фермів (сільської місцевості) можуть до школи не йти .І це не буде прогул.Але з міста йдуть всі. В сильні морози поліція і різні Армії Спасіння їздять по місті і насилу забирають бомжів в нічліжки. А також за міський транспорт можна не платити.Зайти в автобус і сказати шоферу що не має грошей і він не має права вигнати. А ще в нас дуже гарне північне сяйво.Я коли перший раз побачив , то мені виглядало це чудом.Зараз вже привик.
Москалі всяку херню пишуть , а українці передруковують. Підсунули стару ракету , ніби помилка . А москалі тішуться . І ІгорМ з ними теж.
В англійській мові слово nationality означає -the status of belonging to a particular nation, whether by birth or naturalization. І тому всі хто живе в англомовних країнах є Canadian , American ,Australian , British і в останні 10-13 років коли в Ірландію приїхало багато еммігрантів - Irish.Так написано в паспортах людей цих держав в графі natinality. Значить страви які вони з собою привезли теж є - american...і т.д. А це що в Україні є національність , то тут називається ethnicity. Можливо колись коли Україна буде в ЄС , коли в країну приїдуть емігранти з різних держав , різних етнічних груп і привезуть з собою свою кухню. Зміниться ментальність українців.І будуть українці з темною шкірою і шашлик буде українською стравою. Кілька років назад в якійсь (забув) львівській газеті Ю.Виничук друкував розповіді і рецепти галицької кухні.Вже точно не памятаю , але там були елементи і кухні з Близького Сходу і Азії і інших народів світу які на той час до 1939р жили в Львові.Географія була набагато ширша ніж є зараз.І це все була ГАЛИЦЬКА кухня.
Багато спільного із австрійською імперією. Тому є страви поширені в Північній Італії наприклад. Не знаю звідки вони насправді взялись але Австрійська Імперія об'єднувала багато народів. Той же угорський ґуляш. І румунська мамалиґа. Остання правда більше на півдні зустрічається, не в Галичині. На півдні були греки і французи. Ці також залишили багато в кухні але південній. В американській кухні також є французький вплив на півдні, в Луїзіані. Але там він особливий.