Алкоголізм-це хвороба, чи безвідповідальність?

Тема у розділі 'Здоров'я', створена користувачем Danilo, 11 гру 2006.

 1. Sashka-ua

  Sashka-ua Спостерігач

  Ось переношу:
  Ви стверджували, що алкоголізм/наркоманія не залежать від спадковості. Прошу прокоментувати.
   
 2. Speedo78

  Speedo78 Well-Known Member

  В мене брат - лікар-нарколог. Постійно стикається з тою бідою! І постійно ми з ним сперечаємся, бо він каже, що хвороба, а я, що безвідповідальність, яка переростає у хворобу...
   
 3. Locke

  Locke невиправний реаліст

  І я так думаю. Хоча все ж таки мабуть є якась схильність організму до алкоголізму, можливо генетична. Одні п'ють і не спиваються, іншим досить нетривалий час попити оковитої і вже без неї не можуть.
  Також помічав, що немає залежності від маси тіла. Один мій знайомий - дуже худющий, який важить заледве 50 кг, може випити стільки горілки, що я не вип'ю стільки води в спеку, хоча важу майже в 2 рази більше. І дивлячись на нього практично не помітно, що він п'яний, хіба так собі, трохи "в гуморі".
   
  • Подобається Подобається x 1
 4. Speedo78

  Speedo78 Well-Known Member

  Спиваються (стають алкоголіками) якраз переважно не горілкою, а всякими "алко-попсами" типу "джин-тоніків", пива, легенького вина і ін....
  Тому, недопустимою, на мою думку, є пропаганда ЛАН (легких алкогольних напоїв) в ЗМІ! Ви тільки подивіться ТБ, Там хто тільки не рекламує пиво???
  І Клички і Шевчеко і ін... Діти дивляться, думають, що це добре. А якщо ще батьки не скажуть (чи не є поруч), от з того все і пичинається...
   
  • Подобається Подобається x 1
 5. nata-k

  nata-k Well-Known Member

  У природі залежності треба виділити дві складові: фізіологічна і емоційна.
  Фізіологічна визначає після якої кількості алкоголю людина відчує оп"яніння, як у неї пройде похмілля, після якого часу вживання розвинеться психоз і т.п.
  От ця фізіологічна складова успадковується, бо визначається вона активністю певних біологічних речовин в організмі.

  Але це далеко не головне в залежності. Бо фізіологічні "штуки" давно навчились нейтралізувати.

  Набагато важливіше чому людина вживає, що для людини стан оп"яніння. На рівні емоцій, почуттів.
  Емоціїї не успадковуються.

  Шанси на виліковування у носіїв певних генів - менші.
  Але шанси стати алкоголіками - у всіх рівні.
  ________________________________________________________________
  Спробую навести, на мій погляд, класичний приклад.
  Батько п"є. Мама не витримує, розлучається. Є син. З обтяженною спадковістю.
  Але крім того є мама, яка щодня повторює сакраментальну фразу "Ти як твій батько.....Ну, вилитий папаша твій..... І закінчиш як твій тато"

  Якщо той хлопчина, дійсно, зап"є - то ще велике питання що відіграло важливішу роль - татова спадковість, чи мамине програмування...
   
  • Подобається Подобається x 1
 6. Romko

  Romko Дуже важлива персона

  Емоції ні...:nea:
  Але складові характеру,який обумовлює появу отих емоцій успадковується...
  А,взагалі,по темі...
  Алкоголізм - це захворювання,на яке може захворіти будь-хто...
  Кожен організм виробляє алкоголь.І,якщо оцей алкоголь поступатиме ззовні,то організм(цілком логічно) приймає рішення не виробляти власного алкоголю.
  Це фізіологія.:dntknw:
  А інша сторона психологічна.
  Кожна людина може справитись з цією залежністю.
  Якщо захоче.
  Якщо дійсно захоче...
   
  • Подобається Подобається x 4
 7. nata-k

  nata-k Well-Known Member

  Ромку, із більшістю думок у Вашому дописі повністю згідна.
  Але оскільки ми (я і Сашко :) повернулись у цю тему саме через питання спадковості, то мушу зазаначити
  Характер також не успадковується. Характер формується. Це результат життєвого досвіду. Звичайно, найбільший вклад в характер людини роблять батьки, саме досвід одержанний разом із батьками і під впливом батьків. Тому часто створюється ілюзія успадкування характеру.
   
 8. Romko

  Romko Дуже важлива персона

  Успадковуюється...
  Дуже часто в схожих ситуаціях ми поводим себе,так.як наші ...батько...мати..дід...
  Свій погляд на це я висловив в іншій темі...
  Так і тут...
  Навіть новонароджені діти різні...
  Одне спокійне.інше капризне,третє норовливе....
  Це характер...
   
 9. nata-k

  nata-k Well-Known Member

  Ага, Ромку, тобто Ваші погляди правильніші, ніж багаторічні дослідження проведені на тисячях людей ;)

  Успадковується темперамент - тип нервової системи. Але темперамент це ще далеко не характер.

  Емоціїї і почуття - як людина їх виражає, як їх інтерпритує, яке значення їм надає - це тільки наслідок досвіду. А досвід не буває спадковим.
  Досвід людина починає здобувати відразу після народження.

  З.І.Стан новонароджених залежить не тільки від стану н/с, але і травної. В одного гази добре відходять - він спокійний, іншого пучить - він капризує ;).
   
 10. Trooper

  Trooper Well-Known Member

  Пьянство - это выбор, алкоголизм (алкогольная зависимость) - болезнь
  Генетическая предрасположенность играет роль однозначно и это уже доказано.
  Очень важны социальные факторы - наши традиции пощрают выпивать (ты нас обидеть хочешь? выпей с нами!), современная пропаганда алкоголя агрессивна как никогда (школьники пьют пиво)
  Я придерживаюсь той мысли, что культивировать пьянство (с вытекающим алкоголизмом) выгодно власти, но это уже себе решайте кто как хочет.
  Большая проблема в шаблонах нашего мышления. У нас называют алкоголиком человека не того, кто выпивает регулярно, а того кто уже спился (2ая, 3я стадии алкоголизма), то есть когда помочь человеку уже очень тяжело.
  Большая проблема в лечении алкоголизма - алкоголизм разрушает волю человека, восприятие меняется, пропадает мотивация спасать себя.
  Для тех кто пьет - самое важное осознать и принять проблему. тогда можно будет решать. Сколько ваших знакомых, пьющих и напивающихся регулярно (периодически), утверждают что они не алкоголики?
  Ну и пора менять традиции и шаблоны, так как смотрите правде вглаза - нас спаивают в масштабах целого народа. Если сами не создадим для себя другую систему ценностей, проблема будет расти. Украина уже лидирует в мире по подростковому алкоголизму, а это означает, что ближайшие годы нас ждет ухудшение ситуации с алкоголизмом.
  Вред здоровью очевиден, но самый страшный вред наносимый зеленым змией - социальный. Поломаные человеческие судьбы, бытовые убийства, несчастные дети.
  Так что все кому не наплевать, просто начните менять собственные подходы - никогда не предлагайте выпить другим, не проходите мимо проблем других (пьющие подростки, спивающиеся друзья или родственники), не ленитесь говорить с людьми об этом.
   
  • Подобається Подобається x 1
 11. Mamont

  Mamont миється в бані

  Скорее безответственность, перерастающая в болезнь. Поделюсь своей историей: у меня спиваются 2 друга, я пытаюсь как-то на них повлиять. 11 месяцев назад полностью прекратил употреблять алкоголь и чувствую себя прекрасно.
  Что касается "веселья" и "надо же как то расслабляться" то могу ответить следующее: через пару месяцев после ПОЛНОГО отказа от алкоголя, в организме возобновляется выработка внутреннего, эндогенного алкоголя, и его вполне достаточно для поддержания хорошего бодрого настроения. Прочувствовал на себе. Теперь, что-бы быть веселым и на "одной волне" с выпившими товарищами, мне не нужен ни алкоголь, ни кофе, ни конопля.
  Будьте здоровы и не разрушайте себя!

  Кстати, насчет пьянства и алкоголизма. В последнем пересмотре перечня болезней Всемирной организацией Здравоохранения, термин пьянство вообще исключен из этого перечня. Остался один алкоголизм. То есть делайте выводы! Все, кто систематически употребляет алкоголь - не пьяницы, а АЛКОГОЛИКИ! Увы, это научный факт.
   
  • Подобається Подобається x 3
 12. good

  good Well-Known Member

  Алкоголізм - це хвороба, яка призводить до безвідповідальності.:sad:
  біьше нічого додати..
   
 13. Romko

  Romko Дуже важлива персона

  Найголовніше,що починається ця хвороба з тої ж таки безвідповідальності... Коло замикається....
   
  • Подобається Подобається x 2
 14. good

  good Well-Known Member

  я знаю, що це таке..люди починають пити від безвиході. слабкість і похитність духу і волі змушують ковтнути чарку, а за чаркою ще одна. і, в кінцевому результаті, страждають всі..а людина, яка п"є почувається ні в чому не винна.:sad:
   
  • Подобається Подобається x 1
 15. nata-k

  nata-k Well-Known Member

  Ні, Ромку, починається частіше з болю.
  не думаю... Частіше, то складне балансування між різними важкими почуттями. І почуття вини там не останнє...
   
  • Подобається Подобається x 1
 16. DIDIO

  DIDIO Well-Known Member

  Я думаю, спиваються люди, які не мають волі, або не мають гальм. До перших відношу актора Владислава Галкіна, який зовсім недавно помер від алкоголю, а до других - Володимира Висоцького, який загинів від наркотиків. Ні одним, ні другим - не захоплююсь. Ні алкоголік, ні наркоман ніколи не буде для мене героєм - це виключено.

  Коли людина багато працює, а на свято вип"є пару келихів вина чи пару чарок горілки, чи коньяку, з друзями, не втрачаючи людської подоби, а потім гарно заспівають - це є нормальний стан речей.

  Коли чоловік пару раз на місяць, ввечері в суботу наллє собі 50 мл доброго коньяку і буде смакувати його півгодини, та, слухаючи музику, відпочивати - це нормальний стан речей.

  Коли ж людина забуває що він людина - то гріш їй ціна!
   
  • Подобається Подобається x 2
 17. Oxid

  Oxid Well-Known Member

  Але все-таки талант він є талант, і шанують людину з талантом незалежно чи був він алкоголіком, бо алкоголізм чи наркоманія - це хвороба, і як правило мало виліковна...
   
 18. good

  good Well-Known Member

  залежить, яка людина. навіть якщо й так, то це дуже коротке відчуття..
   
 19. DIDIO

  DIDIO Well-Known Member

  Талант дає Бог, і коли людина цей талант свідомо "закопує" - то чи потрібно за це його шанувати? Можна тільки пошкодувати та відчути прикрість... Крім того, талановита людина-алкоголік чи наркоман часто стає "взірцем" для сотень і тисяч... Чи не в цьому причина того стану речей з алкоголізмом і наркоманією, який ми сьогодні маємо?
   
  • Подобається Подобається x 1
 20. Romko

  Romko Дуже важлива персона

  Ілюзія...що біль можна вгамувати алкоголем...
  він приносить короткочасне забуття...а потім все починається...з набагато сильнім болем...і так без кінця...
   
  • Подобається Подобається x 3
а де твій аватар? :)