А Ви за безвідсоткову економіку?

Тема у розділі 'Економіка, бізнес і фінанси', створена користувачем Росомаха, 19 січ 2008.

?

Чи потрібно розвивати безвідсоткову економіку?

  1. Так, потрібно.

    1 голосів
    10,0%
  2. Ні, не потрібно.

    5 голосів
    50,0%
  3. Не знаю, не розібрався, байдуже...

    4 голосів
    40,0%
  1. Росомаха

    Росомаха За безінфляційн

    Відповідь: А Ви за безвідсоткову економіку?

    Це простимулює розвиток регіональної торгівлі (а значить і виробництва) і гловне гроші з регіону нікуди не подінуться.
    Кожна країна має свою валюту і це не відрізає її від міжнародної економіки.

    Додано через 35 хвилин
    Різниця є! Вона дуже маленька, але дуже принципова.
    "ржавіння грошей" (плата за утримання грошей) так само як і інфляція заставлятимуть нас нести гроші в банк.
    А що нас заохочує брати кредит? Відсотки? Ні, вони нас відлякують, зупиняють. Отже, ржавіння це стимул повноцінного обігу грошей, а відсотки стимулюють неповноцінний рух грошей в одну сторону (щоправда інфляція трохи згладжує цю неповноцінність: вкладаємо в банк дорогі гроші, а забираємо з відсотками дешеві; кредит беремо дорогими грошима, а віддаємо з відсотками дешевими)

    Ми всі зараз поголовно платимо за кредитні відсотки, а будемо платити за користування (утримання) грошей. В чому різниця?
    Різниця в тому куди іде ця плата. Плата за відсотки іде власникам віликих капіталів, а плата за користування іде в державний бюджет і корисна усім громадянам.

    Додано через 1 годину 12 хвилин
    Позика белеться не для того щоб на неї дивитися. Взявши позику ви відразу ж купуєте все що вам потрібно, і гроші не встигнуть "поржавіти", а потім, в міру надходження доходів, ви повертаєте банку борг.
    Чесно зізнаюся, я не знаю яким чином вирішується питання про ржавіння монет(а може вони не "ржавіють" взагалі). А щодо банкнот, ржавіння відбувається таким чином:
    наприклад кімгавер (Німеччина) має заохочення обігу. Він втрачає кожні три місяці по 2% своєї вартості (за рік – 8:wacko:. Це примушує людей швидше використовувати кімгавери.
    Коли закінчується тримісячний термін, на кімгавер наклеюють цінну марку (вона коштує 2% вартості банкноти), без такої марки банкнота не дійсна.
    Урштромталер (Німеччина) втрачає кожні пів року 5% (за рік 10:wacko:;
    "Вільний шилінг"(Австрія) щомісяця втрачав 1% (за рік - 12:wacko:, щомісяця клеїлася марка. А через рік міняється на нову банкноту.

    Простіше знімати плату за користування грошима з пластикової картки, автоматично, наприклад щомісяця. Але зауважте! це не той державний спец рахунок на якому гроші не ржавіють. Це той рахунок з якого ви в будь-який момент знімаєте гроші для покупки в магазинах, які приймають безготівкові розрахунки.

    Додано через 1 годину 18 хвилин
    Ви задаєте розумні питання, видно що ви думаюча людина, мені приємно вам відповідати.
    Але тут я Вас зовсім не зрозумів, що ви мали на увазі?
     
  2. KabMiner

    KabMiner Well-Known Member

    Відповідь: А Ви за безвідсоткову економіку?

    Ні, англійську, ні іспанську мову я нє стал до конца учить тому не зміг насолодитися творами Гезеля.
    Та я Гезеля шукав і знайшов, це тут гна форумі я його малость перейменував - фамілія у нього дуже пгалєтарская.

    Ну, я так зрозумів теорію з ваших відповідей (бо цілісної ідеї я так і не почув):
    1. Всі банки - державні. Звідси наслідок 1.1 - кому давати кредити вирішують держслужбовці, звичайно, що прийняття рішення про отримання кредиту "мажеться" приватними підприємцями (чи всі підприємства також державні?). Наслідок 1.2 - залишити будь-яке підприємство без кредитів, тобто задушити його - елементарно, оскільки кредити завжди будуть в дефіциті. При бажанні держави через деякий час всі підприємства будуть державними, або підконтрольними тим хто очолює державу.
    2. Всі гроші які знаходяться поза банками постійно втрачають свою вартість. Взагалі-то це називається інфляція.
    3. Позички одних осіб (фіз чи юр.) іншим - заборонені, бо інакше будуть брати плату за кредит.
    4. Таке поняття як депозит зникає - бо гроші в банку лише лежать, але не зростають.

    І ви кажете, що така економіка не буде соціалістичною, а буде ринковою???
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Perekotupole

    Perekotupole Active Member

    Відповідь: А Ви за безвідсоткову економіку?

    це на рівні мислення студента першого, ну може другого курсу економфаку, який гадає, що окремо взята країна може бути самодостатньою і черпати ресурси для розвитку з внутрішніх джерел. Хоча такі країни є, наприклад Білорусія.
    Схоже ви не знаєте, чи не розумієте, що різні валюти є обмеженням для здійснення міжнародної торгівлі та міжнародних інвестицій. А тут ми говорим ще й не просто про різні валюти, а й про різні грошові системи. Навіть встановити якийсь еквівалент між такими валютами буде уже величезною проблемою.
    також більше, ніж на другий курс не тягне. Найбільший кредитор у розвинутих економічно країнах це не якісь там багатії, а населення країни (середній клас, в основному), і власниками найбільших капіталів є також вони. Звичайний американець є зазвичай одночасно і тим, хто надає кредити, і тим, хто бере кредити. Він бере будиночок та машину під іпотеку та ще купу інших кредитів, але він також інвестує гроші у акції, чи інвестиційні фонди, чи хоч би в банк їх кладе, і отримує по них відсотки. Так що він не у програші від цього і ніхто на ньому не наживається.
    І яка ще така плата за користування "ржавіючими" грошима, що йде в держбюджет? Вони же просто втрачають у вартості (чи у кількості:)), та частка, на яку вони знецінюються, не перераховується у держбюджет, якщо я правильно зрозумів. Бо якщо перераховується, то держава стане головним визискувачем)))
    Фраза, що людей лякають відсотки, некоректна. Людей лякають не просто відсотки, а високі відсотки, які вищі від середньої норми прибутку по країні.
    Яка різниця, потратили ви гроші, чи ні. Ви взяли кредит, значить запустили гроші у обіг, якщо не у вас, так у когось іншого вони будуть знецінюватися. А з вами хтось розрахується за надані послуги і у вас будуть ржавіти гроші, які хтось інший взяв у кредит))) Ясно одне, що є стимул не тримати у себе ржавіючі гроші а пускати їх в оборот. Але такий же стимул дає інфляція.
    А банки які мають бути у такій системі? Державні? Щоб гроші, поки вони у банку, не знецінювалися?
     
  4. Росомаха

    Росомаха За безінфляційн

    Відповідь: А Ви за безвідсоткову економіку?

    Правильно! А ще (можливо повторюся) кожна людина отримує дивіденти за вкладені гроші і одночасно платить відсотки за отриманий кредит і за кредитні відсотки, які включені в ціну куплених товарів і послуг. Але співвідношення отриманих і виплачених відсотків у різних груп людей не однакова! 80% населення більше сплачують за відсотками, ніж одержують, 10% одержують трохи більше, ніж платять, а останні 10% одержують удвічі більше, ніж сплачують. Це в сукупності і є та частина, яку втратили перші 80% населення.

    Додано через 9 хвилин
    Дякую за комплімент, як правило опоненти кажуть що я взагалі нічого не розумію в економіці.
    Самодостатність не може бути абсолютною, і навіть в Білорусі, це я знаю. Але хіба це гріх, хіба це погано, якщо в країні чи регіоні підвищиться рівень самодостатності? Та ще й за рахунок малого і середнього бізнесу.

    Додано через 29 хвилин
    Я ж про це вже написав.
    "Ржавіння це і є плата за користування (утримання) грошима. Здійснюється шляхом купівлі марок, які потрібно наклеювати на прострочену банкноту, щоб вона стала дійсною. Марки продає державний банк, і плата іде в держ бюджет в доходну частину.

    Додано через 45 хвилин
    Так, це два стимули, але чому ви так любите інфляцію?

    Особисто моя думка така: що краще державний.
    А от М. Кеннеді описує схему існування ржавіючих грошей в недержавних банках. Раджу почитати і сказати свою думку.
     
  5. KabMiner

    KabMiner Well-Known Member

    Відповідь: А Ви за безвідсоткову економіку?

    Уявляєте процедуру? А як стосовно підробок марок? Зручності користування обклеєними грошима?...

    Я вам вже писав: Якщо ви за соціалістичну економіку - так і скажіть і ваша думка буде зрозуміла.

    Не побачив я у неї схеми.
    Не можу зрозуміти для чого приватний банк, якщо він не приносить прибутків??? Держава зможе платити зарплату клеркам в своїх банках за рахунок бюджету, а в приватних банках за рахунок чого платити зарплату?
     
  6. Росомаха

    Росомаха За безінфляційн

    Відповідь: А Ви за безвідсоткову економіку?

    Уявляю.
    Аналогічно підробленим грошам.
    А вам колись доводилося склеювати порвану купюру? і користуватися нею.
    "вільні від інфляції гроші" - це не соціалізм. Щоб зрозуміти треба подумати.
     
  7. KabMiner

    KabMiner Well-Known Member

    Відповідь: А Ви за безвідсоткову економіку?

    Підозрюю, що підробити марки, які будуть клеїтися на купюри, набагато простіше ніж підробити самі банкноти.
    Розумієте, одна справа окремий випадок , коли склеїли порвану надвоє купюру, а зовсім інша коли всі гроші країни обклеєні марками:8:
    Подумав - це не соціалізм, але здійснити це можливо тільки за соціалізму.
    До речі, а чому ви так боїтеся слова соціалізм? Я от вважаю його більш перспективним соціально-економічним ладом, і приклад Китаю можу привести, та і франція разом з окремими країнами ЄС, також не далеко від соціалізму втекли. Як казав Хрущов: "Почему в Швеции социализм, а у нас нет?!"
     
  8. Росомаха

    Росомаха За безінфляційн

    Відповідь: А Ви за безвідсоткову економіку?

    Я не боюся слова соціалізм і власне соціалізм мені теж подобається, особливо на прикладі Швеції.
    Я боюся що ми загрузнемо в дискусії про політичні терміни.

    Хоча треба визнати, що деякі соціалісти проповідують поборення відсоткового рабства. Наприклад Готфрид Федер "Манифест к сломлению
    кабалы процентов"
    він пише:
    "Сломление кабалы денежных процентов означает воскрешение свободной личности, освобождение человека от порабощения, от ложного очарования, затянувшего душу с помощью маммонизма.
    Кто хочет побороть капитализм, должен сломить кабалу денежных процентов...
    Маммонизм - это дух звериной жадности, безграничного стремления к господству; образ мыслей, на-правленных на завладение товарами и сокровищами; а, в глубокой своей основе, это - религия специфи-ческого типа людей.
    Маммонизм - полная противоположность социализма."
     
  9. KabMiner

    KabMiner Well-Known Member

    Відповідь: А Ви за безвідсоткову економіку?

    Ну, от, можна сказати, що ми прийшли до певного спільного знаменника. Побороти банківський % - цілком реально, але для цього потрібна соціалістична економіка і фінанси, а без того такі експерименти можна ставити на рівні міста, але не в масштабах країни, бо ніц з того не вийде.
     
  10. sselev

    sselev Well-Known Member

    Відповідь: А Ви за безвідсоткову економіку?

    В нас вже була спроба будувати соціалізм, і що хтось відчув себе вільною особистістю? Та де там. Якщо ти навіть десь дістанеш гроші і спробуєш жити на %% - тебе визнають тунеядцем і ворогом суспільства та примусово відправлять працювати 8 год на добу. На то вона і планова економіка, що усі мають працювати і жити теж приблизно однаково. Однаково бідно, ясна річ.

    Насправді гроші це не тільки папір і монети. Гроші підприємств лежать на поточних рахунках, тобто у банку. Уявляєте здивування бухгалтера, якщо він дивиться виписки по рахунку і бачить наступне списання "плата за користування грошима за квартал" яке складає 2% від залишку.


     
  11. FeRmatta

    FeRmatta Well-Known Member

    Відповідь: А Ви за безвідсоткову економіку?

    а чим такий погани капіталізм???з його можливістю заробити гроші тим людям, хто думає?! хто не думає або з інших причин не заробляє гроші (зі страху, невпевненості, незнання тощо) нехай і буде їх мати менше, ніж при соціалізмі (хоча це теж невідомо), але принаймні буде чесно. бо соціалізм не дасть багатства нації, він лише утримує бідних або тих, хто не має грошей. до того ж не можна прирівняти усіх людей. як на мене, капіталізм з усвідомленням соціальної відповідальності - ідеальний варіант
     
  12. KabMiner

    KabMiner Well-Known Member

    Відповідь: А Ви за безвідсоткову економіку?

    Тут є серйозні контраргументи: 1)нас було 52 млн., а не 46, як зараз; 2) у нас була наука, вищий аніж зараз рівень освіти і культури; 3) у нас була зовнішня безпека; 4) продукти, які псувалися, бо були без консервантів; 5) несправедливості і нерівності було значно менше аніж зараз і т.д. (можете самі пригадати)
    Що значить дістанеш? Гроші можна тільки заробити - все інше це злочини.
    Ну є ж приклади Швеції і інших країн ЄС, є приклад Китаю, тому не все так просто.
    А чому бідно? В 70-80-х колгоспники (!) будували собі цегляні будинки, хто зараз може дозволити побудувати собі цегляний будинок?
     
  13. Войцек

    Войцек Well-Known Member

    Відповідь: А Ви за безвідсоткову економіку?

    Я взагалі проти економіки, нафіґ все. Економіка руйнує найважливіше - природу. Пам'ятаєте Змія Пліскіна? Почнемо все з нуля. Отакої.
     
  14. KabMiner

    KabMiner Well-Known Member

    Відповідь: А Ви за безвідсоткову економіку?

    Радикально!
    Нє, я не готовий почнати все з початку - краще еволюція.:naci:
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. sselev

    sselev Well-Known Member

    Відповідь: А Ви за безвідсоткову економіку?

    За радянський часів гроші можна було знайти, виграти в лотерею. Але навіть якщо вже заробив тих 10000 рублів, поклавши їх на ощадкнижку ти все одно мав працювати!
    Цегляні будинки... скільки тоді коштували будівельні матеріали і скільки зараз, скільки коштувала робоча сила тоді і зараз?

     
  16. KabMiner

    KabMiner Well-Known Member

    Відповідь: А Ви за безвідсоткову економіку?

    Ну, це окремі випадки, на таких випадках не можна було побудувати добробут навіть однієї родини (ну скільки грошей ви могли знайти? 1 рубель чи 5, чи 100 - якщо крупно повезе). Для того щоб жити за рахунок відсотків в СРСР треба було мати 100000 рублів (бо процент по депозиту тоді був - 2-3:wacko: а такі гроші ні знайти ні виграти в лотерею було неможливо. такі гроші можна було накопичити на протязі життя, якщо важко працювати на високооплачуваних роботах в Сибіру і інших стройках соціалізма.
    А крім того, що це у вас за такі тунєядчєскіє настроєнія? А що поганого в тому, щоб працювати? Чи ви вважаєте, що людина наскладавши чи успадкувавши 100000 рублів повинна нічого не робити?
    Ну, і які висновки? Я ставлю питання про рівень матеріального добробуту рядового громадянина СРСР, і рівень цього добробуту виявляється був достатньо високим.
     
  17. Росомаха

    Росомаха За безінфляційн

    Відповідь: А Ви за безвідсоткову економіку?

    Не кидайтеся такими гучними словами, як капіталізм і соціалізм.

    Значить оті уроди, на яких горбатяться чесні працьовиті люди, виявляється "думають" і за це отримують від нас гроші, і мають можливість відпочивати на яхті, їсти делікатеси, дарувати золоті прекраси дружині (не кажучи вже про коханок). А що корисного вони зробили?
    Яка користь від їхнього "думання"? Їхнє думання - це сколотити капітал кинувши чесних людей (чесним шляхом неможливо, бо доведеться працювати, а не думати) покласти цей капітал в банк, і отримувати відсотки з капіталу. А роботу робитимуть чесні працівники, підприємці (а по їхньому - лохи).
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. KabMiner

    KabMiner Well-Known Member

    Відповідь: А Ви за безвідсоткову економіку?

    Проблема навіть не втому, що на них горбатяться чесні люди, проблема в тому, що ті хто в 90-х хапнув і став зараз політичною елітою суспільства абсолютно не думають навіть про елементарне виживання тих, хто на них горбатиться, тобто вони настільки захланні і безвідповідальні, що рубають гілку на якій самі ж і сидять.
     
  19. Росомаха

    Росомаха За безінфляційн

    Відповідь: А Ви за безвідсоткову економіку?

    Саме в тому проблема.
    Якщо рабовласник дає своєму рабу не хліб з водичкою, а миску борщу з галушками. То раб від того не стає вільною людиною.

    Держава має гарантувати права і свободи свого народу. А відсотки це і є рабство! Тому держава повинна боротися з цим явищем.
    Рабству - НІ !!!
     
  20. sselev

    sselev Well-Known Member

    Відповідь: А Ви за безвідсоткову економіку?

    Я мав на увазі не працювати в класичному розумінні цього поняття (8 год*5 роб. днів). А може я наскладав грошей і хочу на кілька місяців присвятити подорожам?
    Рівень добробуту був високий тільки тому, що це було закладено в економіці.

     
а де твій аватар? :)