а ви любите українську мову?

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем duncan, 19 бер 2010.

?

українську мову ви любите?

  1. так!

    91,4%
  2. ні.

    4,3%
  3. тяжко мені з нею

    1,4%
  4. не володію чи погано розумію

    2,9%
  1. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    “Ситуація змінилась”: Разумков у Львові заговорив українською мовою

     
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

  3. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Я народився і виріс у селі, але нічого подібного не чув. Глянув кілька запитань - всі вперше бачу і вважаю надуманими. Можливо, помиляюся. Одним словом, непришийкобиліхвіст. Воно мені так треба, як чиряк на сраці.
    чого вчепився, як гімно до штанів? От, гімно собаче! Щоб з тебе кіньми тягнуло (жіноча лайка до другої жінки, мається на увазі народження тією дітей)! Щоб тебе трусило і не переставало! Щоб тебе ще маленькою (маленьким) мати на кропиву висцяла.
    Це так - "на вскидку". А взагалі я намагаюся не лаятися жодною мовою.
     
    Останнє редагування: 20 лип 2019
  4. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    Я також народився в селі і досить тривалий час свого життя там провів. Не можу сказати, що я чув всі вирази, які там перераховані, але якась частина з них мені знайома
     
  5. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Думаю, небагато українців знають, що означає слово огир. Я наштовхнувся в оповіданні турецкьою на слово ahır. В голові, як колись співалося в студентській пісні, "послышалось застенчивое ржанье - это наши шли на водопой".
    Так от, огир - це жеребець, а ahır (агир) - це стайня (конюшня, російською).
     
  6. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Кабмін хоче збільшити відсоток використання української мови у побуті з 47% до 75%
     
  7. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  8. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  9. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  10. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Львів'янин через суд змусив провідників Одеської залізниці спілкуватися українською
     
  11. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Закон про державну мову розширює можливість для національних меншин відігравати важливішу роль в українському суспільстві
     
  12. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Цікаві факти про українську мову

    1. Сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів.

    2. За лексичним запасом найбільш близькою до української мови є білоруська – 84% спільної лексики, далі йдуть польська і сербська (70% і 68% відповідно) і лише потім – російська (62:wacko:. До речі, якщо порівнювати фонетику й граматику, то українська має від 22 до 29 спільних рис з білоруською, чеською, словацькою й польською мовами, а з російською тільки 11.

    3.В українській мові, на відміну від решти східнослов’янських мов, іменник має 7 відмінків, один з яких – кличний.

    4. 448 р. візантійський історик Пріск Панійський, перебуваючи в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова “мед” і “страва”. Це була перша згадка українських слів.

    5. Українську мову в різні історичні періоди називали по-різному: про́ста, руська, русинська, козацька тощо. Історично найуживанішою назвою української мови до середини XIX ст. була назва “руська мова”.

    6. В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру “П”.

    7. Найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера “Ф”.

    8. В українській мові безліч синонімів. Наприклад, слово “горизонт” має 12 синонімів: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид.

    9. Назви всіх дитинчат тварин є іменниками середнього роду: теля, котеня, жабеня.

    10. Українська мова багата на зменшувальні форми. Зменшувальну форму має навіть слово “вороги” – “вороженьки”.

    За різними даними, українська мова займає 25 або 32 місце за кількістю носіїв серед найпоширеніших мов у світі. Для 36-37,5 мільйонів осіб українська мова є рідною. Загалом у світі 41-45 мільйонів осіб володіють українською.

    Нагадаємо, “Мова – ДНК нації” – волонтерський освітній проект для всіх охочих вдосконалювати свої знання української мови.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
    • Подобається Подобається x 1
  13. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

  14. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Переможці XIX Всеукраїнського диктанту національної єдності (СПИСОК)
     
  15. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Учу іноземні і покращую свою рідну - українську.

    Гугл преклав французьке на російську "Наша прежняя учительница стояла в стороне"
    Але французьке дієслово було tenir - держати, тримати, отримувати.
    Думаю, чому це слово?
    Потім поступово знайшов красивий український варіант.
    "Наша колишня вчителька трималася осторонь"
    Все стало на свої місця: і чому дієслово "себе тримати", і найголовніше - красиве українське слово "осторонь"
    Вираз "триматися осторонь" - набагато колоритніший і більш образний, ніж "стояти збоку"
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Учу - це на якій мові?
     
  17. manur

    manur Well-Known Member

    А це Ви ЯКОЮ МОВОЮ написали?

    ;););)
     
    • Смішно Смішно x 1
  18. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    :ireful1:

    @manur, Ви мені зіпсули багатоходовочку :beee:

    Ну от чо було сі пхати між хлопів?
    Вам мало кацапських топікстартерів? ;)

    "зіпсували", я в курсі
     
    • Смішно Смішно x 1
  19. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    @Gyppsy, @manur
    Можна, звичайно, вчепитися до слова, що, мовляв, "вивчаю", а не "учу"
    Але:
    Так от, я почав учити європейські мови і учу.
    І Вам не хворіти.
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    :tongue:
     
а де твій аватар? :)