а ви любите українську мову?

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем duncan, 19 бер 2010.

?

українську мову ви любите?

  1. так!

    91,4%
  2. ні.

    4,3%
  3. тяжко мені з нею

    1,4%
  4. не володію чи погано розумію

    2,9%
  1. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    [​IMG]
     
  2. iso

    iso Well-Known Member

    ІгорМ Ви впевнені, що все там правильно? Це я про Новий рік, що наступає,
    А ще про указ Петра. Грунт для цього указу підготовило, власне, українське духовенство, яке масово було запрошене Петром в Росію. А звинувачувати у всьому Петра? Він творив імперію, і все робив для її зміцнення.
     
    Останнє редагування: 22 гру 2018
  3. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Звичайно ж не впевнений. Я ж того не писав, лише скопіював ;)
     
  4. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    ну і шо?
     
  5. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    ШО-шо. Духовенство саме себе обікрало.
    Вирішило - та навіщо нам весь цей старовинний мотлох? І запропонувало його Петру.
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  6. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

  7. iso

    iso Well-Known Member

    Тоді для чого усяку фігню постити? :dntknw:
     
  8. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Я на чергуванні. Кажуть постити - пощу.
     
    • Смішно Смішно x 1
  9. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    • Інформативно Інформативно x 2
  10. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

  11. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Сторінки злітають, тому вже за третім разом не можу висловити свою думку.
    Пуцьверінок - голопуц.
    Теревенити - патякати.
    Обценьки - обценьки.
    Філіжанка - львівське слово.
    Непереливки - книжне слово.
     
    Останнє редагування: 5 січ 2019
    • Інформативно Інформативно x 1
  12. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Я таки проскочив крізь всесвітню павутину. Хотів висловитися стосовно кожного слова, але кожного разу, коли відкривав ту сторінку, злітали обидві, в тому числі і ця.
     
  13. iso

    iso Well-Known Member

    Чому саме львівське? В українських сім'ях каву пили з філіжанок і в Центрі, і на Сході...
     
  14. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    І в Польщі, і в Білорусі.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Я не зустрічав в українській літературі письменників Подніпров"я та Слобожанщини, що писали в 19 столітті, щоб хтось пив каву.
    Пили горілку, вино, квас (яблучний, буряковий), пиво, узвар, іноді розсіл Кава як напій тут поширена не була. Тому і слово "філіжанка" не вживалося.
    Були глиняні кухлі, великі і маленькі. ("Збоку смужка").

    Не маю нічого проти кави, але кава до революції не була розповсюджена як напій в Центральній та Східній Україні.
    В Західній Україні - так. Зокрема, на Закарпатті, де на каву кажуть "кавель". "Упийте кавелю і нич си не творіт".
     
  16. iso

    iso Well-Known Member

    Звичайно, що простий люд кави не пив. Але кава в підросійську Україні почала проникати за часів Петра.
    Пила каву інтелігенція.
    Те, що Ви не зустрічали, не значить, що не писали і не пили :)
     
  17. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Про що суперечка?

    Версії появи кави в Росії

    Історія знайомства Росії з кавою не є однозначною. Деякі історики вважають, що з ним познайомилися ще в 9 столітті. Про це свідчить літопис, в якій стверджувалося, що князь Володимир Святославович, який проживав в 960 році, любив напій «кава». Переклад цього польського слова позначає «кава».

    і т.д. і т.п.
     
  18. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    На щастя, ми не князья і не графья.

    І раз уже мова зайшла про каву. Кава і в радянські часи була більш розповсюджена в Західній Україні. Маю на увазі - хороша, натуральна справжня кава. В моєму дитинстві (Черкащина) в магазині продавалася кава із жолудів, цикорію і ячменю.
    Хоча була і справжня кава, і в пропорціях, але її мало хто купував.
    Я вперше скуштував справжню каву, коли вже був у Києві. В ЦУМі. І мені здалося, що то - просто настояні на окропові недопалки. Гірка і несмачна. Одним словом, ми з товаришем (з Хмельниччини) ту каву не випили і були гірко (в прямому розумінні слова) розчаровані. Село і люди.
    На Сході України кава також не була дуже розповсюджена. Я в кінці дев"яностих років часто їздив у Суми, і там неможливо було знайти торгову точку, де б можна було попити каву. Окрім як на вокзалі. В той час як на Закарпатті навіть у маленьких містечках був добрий десяток кав"ярень ще й раніше.

    Слово "філіжанка" я зустрічав лише в літературі. Можемо вважати його українським польсько-турецького походження.
    А більш давнє українське слово - "кухлик" (хоча і воно - німецького походження).
    У нас казали "чашка".
     
  19. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    У мене інколи тоже таке буває - коли пишу якусь дурницю. Останнім часом, правда, практично вже нема.

    Коли я був ще меншим, то робив три спроби, якщо не йшло - переставав ламати клаву і витрачати чорнило.
    Тепер роблю тільки одну спробу - нє, то нє. Значить або дурниця, або не треба, або не на часі.
     
  20. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

а де твій аватар? :)