20 - ОПП

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем Deus igrok, 26 гру 2011.

  1. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    [​IMG]

    пАкращення життя ?

    хто вже заповнив ?)
     
  2. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    значить, приїжджає до нас клієнт , має ятку на базарі.

    от в опп написав, шо має буса )))) а з/п мінімальна, всі показники мінімальні - от його і наша податкова нагнула ... себто попросила пояснити яким чином при ледве дихаючому бізнесі, він придбав буса ....
     
  3. sani

    sani Well-Known Member

    що то таке?
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Deus igrok, якби на форумі був конкурс на найзагадковішу тему, ваша би перемогла точно :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    ) я не в той форум запостив ) можете затерти.
    це ж з то ї опери, що і Реєстрація Баз Даних ) )))

    впринципі можете і закрити тему)
     
  6. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    чого це затерти? Якшо за оте ваше ОПП передбачені якісь штрафи, то нам теж цікаво шо ж воно таке :)
     
  7. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    Що б не стомлювати форумлян:

    Надо ли подавать форму № 20-ОПП «старым» плательщикам?

    Информационно-консультационный департамент ГНСУ настаивает на том, что со вступлением в силу НКУ обязанность подать уведомление по форме № 20-ОПП возникла у всех налогоплательщиков в отношении всех объектов налогообложения – как тех, которые возникли после 01.01.2011 г., так и тех, которые на указанную дату уже были у налогоплательщика. Правда, при этом не уточняется, какой срок предоставления уведомления следует считать предельным в последнем случае, ведь общий срок в 10 рабочих дней, отсчитываемый с момента создания обособленного подразделения, регистрации движимого или недвижимого имущества или открытия объекта или подразделения, через которые осуществляется деятельность, к таким, возникшим еще до 01.01.2011 г., объектам неприменим.
    На наш взгляд, поскольку НКУ никаких переходных норм в отношении уведомления о наличии у налогоплательщика тех или иных объектов, связанных с налогообложением, не содержит, следует исходить из того, что обязанность по предоставлению уведомления по форме № 20-ОПП возникнет лишь в случае изменения состояния указанных объектов либо их прекращения.

    Установлена ли ответственность за неподачу формы № 20-ОПП?

    По мнению самих налоговых органов, за неподачу формы № 20-ОПП должна наступать ответственность по п. 117.1 НКУ. Однако с применением данного штрафа можно попытаться поспорить.

    Стаття 117. Порушення встановленого порядку взяття на облік (реєстрації) в органах державної податкової служби
    117.1. Неподання у строки та у випадках, передбачених цим Кодексом, заяв або документів для взяття на облік у відповідному органі державної податкової служби, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі, неподання відомостей стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського обліку та/або складення податкової звітності, відповідно до вимог встановлених цим Кодексом, -
    тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 170 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 510 гривень.
    У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, -
    тягнуть за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 гривень, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, - 1020 гривень.

    ----------------------

    там довідник обєктів оподаткування кумедний:

    http://www.dpa.dn.ua/files/type_obj.xls
    мені особливо сподобалося: 2 КIОСК - 308 ЛАРЬОК - цікаво яка між суттєва різниця

    367 ОВОЧI ....)))

    Або ще таке: кабінет і окремо офіс , і окремо стіл .... )))))
     
  8. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    ФОРМА N 20-ОПП: ХТО, КОЛИ І НАВІЩО ЇЇ ПОДАЄ

    "Бухгалтерський тиждень"
    N 47, від 21 листопада 2011 р.

    Сергій Децюра
    економіст-аналітик Видавничого будинку "Фактор"

    – Призначення форми N 20-ОПП
    правила заповнення і подання
    – Відповідальність за неподання

    ДОКУМЕНТИ І СКОРОЧЕННЯ СТАТТІ

    ПКУ – Податковий кодекс України від 02.12.10 p. N 2755-VI.
    Порядок N 979 – Порядок обліку платників податків і зборів, затверджений наказом ДПАУ від 22.12.10 р. N 979.
    ЄБПЗ – Єдина база податкових знань, розміщена на офіційному сайті ДПАУ: www.sta.gov.ua

    Нещодавно ДПАУ почала вимагати від платників податків повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, у тому числі про створені чи відкриті до 2011 року, шляхом подання форми N 20-ОПП. Більшість платників така вимога застала зненацька.
    Що ж це за форма, для чого вона подається, як заповнюється та які штрафні санкції за її неподання передбачені у законодавстві – до цих вимог податківців мало хто замислювався.
    Щоб виправити цю ситуацію, у сьогоднішній публікації поговоримо про правила складання такої форми та випадки її подання.

    ПРИЗНАЧЕННЯ ФОРМИ N 20-ОПП

    З 01.01.11 р. платники податків та зборів відповідно до п. 63.3 ПКУ та розд. VIII Порядку N 979 мають повідомляти органи ДПС про всі об'єкти оподаткування та об'єкти, пов'язані з оподаткуванням.
    Робити це потрібно шляхом подання Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (об'єкт оподаткування) за формою N 20-ОПП (додаток 11 до Порядку N 979).
    Подавати форму N 20-ОПП мають усі без винятку платники податків і зборів тобто як юридичні, так і фізичні особи, оскільки ні в ПКУ, ні в розд. VIII Порядку N 979 немає згадки про звільнення певних категорій суб'єктів господарювання від подання цієї форми.
    Подається ця форма до органів ДПС з метою надання контролюючим органам інформації, яка потрібна для контролю за повнотою сплати платниками податків щодо всіх існуючих у них об'єктів оподаткування.
    Перед тим, як приступити до розгляду правил заповнення цієї форми, слід з'ясувати, інформація про які об'єкти має вказуватись у ній.
    Як свідчать норми п. 63.3 ПКУ і розд. VIII Порядку N 979, у формі N 20-ОПП слід вказувати інформацію про всі об'єкти оподаткування, які є у суб'єкта господарювання. При цьому під "об'єктами оподаткування" для заповнення цієї форми слід розуміти матеріальні об'єкти, які:
    1) виступають об'єктами оподаткування* для відповідних податків чи зборів і наявність яких у суб'єкта господарювання викликає нарахування податкових зобов'язань. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом ПКУ.
    * Нагадаємо, що відповідно до ст. 22 ПКУ під терміном "об'єкт оподаткування" для всіх податків і зборів розуміють майно, товари, дохід (прибуток) або його частину, обороти з реалізації товарів (робіт, послуг), операції з постачання товарів (робіт, послуг) та інші об'єкти, визначені податковим законодавством, з наявністю яких податкове законодавство пов'язує виникнення у платника податкового обов'язку.
    Наприклад, для суб'єкта господарювання, який є платником екологічного податку, таким об'єктом буде стаціонарне джерело забруднення, яке здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (газовий котел чи котельня), чи спеціально відведені для розміщення відходів місця (завалища); платником збору за першу реєстрацію транспортних засобів – колісні транспортні засоби тощо;
    2) пов'язані з оподаткуванням або через які провадить свою діяльність суб'єкт господарювання. Сюди входять об'єкти, за допомогою яких суб'єкт господарювання може здійснити певні дії чи види діяльності, які пов'язані із виникненням обов'язків щодо сплати податків та зборів. До цих об'єктів відносяться:
    – при виробництві відповідної продукції – заводи, ательє, виробничі відділи, лабораторії, цехи, тощо;
    – при зберіганні та реалізації продукції – склади, бази, магазини, лотки, палатки тощо;
    – при виконанні робіт чи наданні послуг – ресторани, кафе, сауни, більярдні, лісопилки тощо.
    Рекомендований довідник типів об'єктів оподаткування, інформацію про які слід вказувати у формі N 20-ОПП, можна відшукати на офіційному веб-сайті центрального органу ДПС (http://www.sta.gov.ua) у розділі "Ексклюзив від департаментів" – "Департамент інформатизації та обліку платників податків" – "Типи об'єктів оподаткування", або на інформаційних стендах в органах ДПС.
    Після того, як ми з'ясували, про які саме об'єкти варто подавати інформацію за формою N 20-ОПП, перейдемо до розгляду випадків подання цієї форми та правил її складання.

    правила ПОДАННЯ

    Подається форма N 20-ОПП відповідно до п. 8.5 Порядку N 979 та підказок, наведених у самій формі, у випадках, коли суб'єкт господарювання:
    – реєструє, створює чи відкриває новий об'єкт оподаткування;
    – змінює відомості про об'єкт оподаткування, а саме змінює тип, найменування, місцезнаходження об'єкта оподаткування;
    – змінює стан об'єкта оподаткування.
    Під зміною стану об'єкта оподаткування слід розуміти зміну функціонального використання об'єкта, тобто перепрофілювання, відчуження тощо.
    Звернемо увагу, що подавати форму N 20-ОПП у 2011 році, на думку податківців, яка озвучена у консультації, наведеній у ЄБПЗ (розд. 040.07), суб'єкти господарювання мають також по всіх без винятку об'єктах оподаткування, що були створені чи відкриті до 2011 року, навіть якщо інформація щодо них не змінювалась.
    Таку вимогу податківців можна пояснити тим, що до 01.01.11 р. суб'єкти господарювання не були зобов'язані подавати інформацію про такі об'єкти до органів ДПС, а тому податківці на сьогодні не мають повної інформації про наявні на 01.01.11 р. об'єкти оподаткування у платників податків. А тому щоб така інформація у них з'явилася, вони висунули таку вимогу.
    Хочемо відразу наголосити, що Порядок N 979 не вимагає у 2011 році подати інформацію про об'єкти, які існували до 2011 року й інформація про які у 2011 році не змінювалася. А тому, на наш погляд, суб'єкти господарювання мають повне право не подавати форму N 20-ОПП щодо таких об'єктів оподаткування.
    Подається форма N 20-ОПП відповідно до п. 8.1 Порядку N 979 до органів ДПС за місцем знаходження об'єктів оподаткування (за основним та неосновним місцем обліку). Таке формулювання, на наш погляд, потрібно розуміти так: подавати форму N 20-ОПП потрібно до ДПІ за місцем розташування об'єкта оподаткування, а якщо така ДПІ не є основним місцем обліку платника, то інформацію потрібно подати у дві ДПІ (за основним та неосновним місцем обліку).
    Крім місця подання форми N 20-ОПП, на увагу заслуговує і встановлення строку подання цієї форми до органів ДПС. Так, відповідно до пп. 8.4 та 8.5 Порядку N 979 подавати форму N 20-ОПП слід:
    – у випадку реєстрації, створення чи відкриття об'єкта оподаткування – протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття об'єкта оподаткування (п. 8.4 Порядку N 979);
    – в інших випадках (при зміні відомостей про об'єкт оподаткування чи зміні його стану) строк подання оновленої інформації за формою N 20-ОПП не встановлено (п. 8.5 Порядку N 979). Хоча не виключено, що податківці будуть наполягати на тому, що подати таку форму слід у той же строк, що і для випадку реєстрації, створення чи відкриття об'єкта оподаткування, а якщо суб'єкт господарювання позбувається об'єкта оподаткування (відчужує, виводить з експлуатації), то у строк, призначений для повідомлення органів ДПС про відсутність об'єкта оподаткування з того чи іншого податку.

    ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕПОДАННЯ

    Що стосується відповідальності за неподання форми N 20-ОПП, то податківці у консультації, наведеній у ЄБПЗ (розд. 040.12), зазначають, що за неподання такої форми на суб'єктів господарювання накладається штраф згідно з п. 117.1 ПКУ як за неподання у строки та у випадках, передбачених ПКУ, заяв або документів для взяття на облік у відповідному органі ДПС, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних. Таке порушення тягне за собою накладення штрафу:
    – на самозайнятих осіб у розмірі 170 грн.;
    – на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 510 грн.
    У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу у подвійному розмірі – 340 грн. та 1020 грн. відповідно.
    На наш погляд, така позиція податківців щодо накладання штрафних санкцій за неподання форми N 20-ОПП є помилковою. Пояснюється це тим, що всі порушення, що вказані в п. 117.1 ПКУ, не стосуються подання форми N 20-ОПП. Так, зокрема:
    1) неподання документів для взяття на облік – не пов'язане з формою N 20-ОПП. Адже для того, щоб стати на облік, варто подати форму N 1-ОПП або N 5-ОПП. Форма N 20-ОПП подається лише довідково, а тому навіть якщо її не подати суб'єкта господарювання все одно візьмуть на облік;
    2) на основі форми N 20-ОПП не змінюється інформація про місцезнаходження суб'єкта господарювання, не виправляються дані документів для взяття на облік або внесення змін до таких даних. У цій формі, як було встановлено вище, вказуються дані лише про об'єкти оподаткування, які з реєстраційними змінами інформації про суб'єктів господарювання не мають нічого спільного.
    Таким чином, за неподання форми N 20-ОПП штрафні санкції, встановлені ст. 117 ПКУ, на застосуванні яких наполягають податківці, до суб'єктів господарювання не повинні застосовуватися. Але обережним платникам ми б радили не сперечатися з податківцями і подати на їх вимогу форму N 20-ОПП. До того ж форма є доволі проста і при її заповненні не має виникнути жодних труднощів.
    На цьому все. Сподіваємося, ця публікація проллє світло на порядок заповнення та випадки подання форми N 20-ОПП.
     
  9. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    В ЯКОМУ ВИПАДКУ ПОТРІБНО ПОДАВАТИ ПОВІДОМЛЕННЯ ЗА ФОРМОЮ N 20-ОПП
    (Консультує ДПАУ)

    "Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ"
    N 49, від 12 грудня 2011 р.

    Наталія Остапець
    головний державний податковий інспектор консультаційного сектору ДПА у м. Києві

    В якому випадку підприємство повинно подавати повідомлення за формою N 20-ОПП про об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням. Які типи об'єктів оподаткування мають відображатись у даному повідомлені?

    Відповідно до п. 8.1. Порядку обліку платників податків і зборів (далі — Порядок), що затверджений наказом ДПА України від 22.12.10 N 979, платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об'єктів (за основним та неосновним місцем обліку) у порядку, встановленому цим розділом.
    Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі — об'єкти оподаткування), є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідними розділами Податкового кодексу України (п. 8.2 Порядку).
    Згідно з п. 8.3 Порядку якщо у платника податків відбувається реєстрація, створення чи відкриття об'єкта оподаткування на території адміністративно-територіальної одиниці, де він не перебуває на обліку, то такий платник податків зобов'язаний стати на облік за неосновним місцем обліку в органі державної податкової служби за місцезнаходженням такого об'єкта у порядку, визначеному розділом VII цього Порядку*.
    * Для взяття на облік за неосновним місцем обліку платник податків зобов'язаний протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об'єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню чи пов'язані з оподаткуванням, подати до відповідного органу державної податкової служби реєстраційну заяву за ф. NN 1-ОПП або ф. N 5-ОПП з позначкою "облік за неосновним місцем обліку". Дані заяви про взяття на облік за неосновним місцем обліку вносяться до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб (п. 7.2 Порядку). Органом державної податкової служби за неосновним місцем обліку платнику податків може бути видане Повідомлення про взяття на облік за неосновним місцем обліку за ф. N 16-ОПП, строк дії якого обмежується бюджетним роком та яке є доповненням до довідки про взяття на облік за ф. N 4-ОПП і дійсне тільки разом із такою довідкою (п. 7.2 Порядку).
    Відповідно до п. 8.4 Порядку повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадить діяльність (об'єкт оподаткування), за ф. N 20-ОПП (додаток 11 до Порядку) подається протягом 10 робочих днів після його реєстрації, створення чи відкриття до органу державної податкової служби за місцезнаходженням такого об'єкта.
    Відповідно до п. 8.5 Порядку у разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження або стану об'єкта оподаткування, платник податків надає зазначене повідомлення за ф. N 20-ОПП з оновленою інформацією до органу державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта оподаткування, щодо якого відбулися зміни.
    При цьому у разі зміни призначення об'єкта оподаткування або його перепрофілювання інформація щодо такого об'єкта оподаткування надається в повідомленні двома рядками, а саме: в одному рядку зазначається інформація про закриття об'єкта оподаткування, призначення якого змінюється, у другому — оновлена інформація про об'єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого.
    При надходженні до органу державної податкової служби від органів державної реєстрації, органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування відомостей про об'єкти оподаткування платника податків, які відсутні в органі державної податкової служби, така інформація не пізніше наступного дня після її отримання вноситься до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб (п. 8.6 Порядку)

    ---------- Додано в 01:52 ---------- Попередній допис був написаний в 01:51 ----------

    В ЯКОМУ ВИПАДКУ ПОТРІБНО ПОДАВАТИ ПОВІДОМЛЕННЯ ЗА ФОРМОЮ N 20-ОПП
    (Консультує ДПАУ)

    "Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ"
    N 49, від 12 грудня 2011 р.

    Наталія Остапець
    головний державний податковий інспектор консультаційного сектору ДПА у м. Києві

    В якому випадку підприємство повинно подавати повідомлення за формою N 20-ОПП про об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням. Які типи об'єктів оподаткування мають відображатись у даному повідомлені?

    Відповідно до п. 8.1. Порядку обліку платників податків і зборів (далі — Порядок), що затверджений наказом ДПА України від 22.12.10 N 979, платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об'єктів (за основним та неосновним місцем обліку) у порядку, встановленому цим розділом.
    Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі — об'єкти оподаткування), є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідними розділами Податкового кодексу України (п. 8.2 Порядку).
    Згідно з п. 8.3 Порядку якщо у платника податків відбувається реєстрація, створення чи відкриття об'єкта оподаткування на території адміністративно-територіальної одиниці, де він не перебуває на обліку, то такий платник податків зобов'язаний стати на облік за неосновним місцем обліку в органі державної податкової служби за місцезнаходженням такого об'єкта у порядку, визначеному розділом VII цього Порядку*.
    * Для взяття на облік за неосновним місцем обліку платник податків зобов'язаний протягом 10 робочих днів після створення відокремленого підрозділу, реєстрації рухомого чи нерухомого майна чи відкриття об'єкта чи підрозділу, через які провадиться діяльність або які підлягають оподаткуванню чи пов'язані з оподаткуванням, подати до відповідного органу державної податкової служби реєстраційну заяву за ф. NN 1-ОПП або ф. N 5-ОПП з позначкою "облік за неосновним місцем обліку". Дані заяви про взяття на облік за неосновним місцем обліку вносяться до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб (п. 7.2 Порядку). Органом державної податкової служби за неосновним місцем обліку платнику податків може бути видане Повідомлення про взяття на облік за неосновним місцем обліку за ф. N 16-ОПП, строк дії якого обмежується бюджетним роком та яке є доповненням до довідки про взяття на облік за ф. N 4-ОПП і дійсне тільки разом із такою довідкою (п. 7.2 Порядку).
    Відповідно до п. 8.4 Порядку повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадить діяльність (об'єкт оподаткування), за ф. N 20-ОПП (додаток 11 до Порядку) подається протягом 10 робочих днів після його реєстрації, створення чи відкриття до органу державної податкової служби за місцезнаходженням такого об'єкта.
    Відповідно до п. 8.5 Порядку у разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження або стану об'єкта оподаткування, платник податків надає зазначене повідомлення за ф. N 20-ОПП з оновленою інформацією до органу державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта оподаткування, щодо якого відбулися зміни.
    При цьому у разі зміни призначення об'єкта оподаткування або його перепрофілювання інформація щодо такого об'єкта оподаткування надається в повідомленні двома рядками, а саме: в одному рядку зазначається інформація про закриття об'єкта оподаткування, призначення якого змінюється, у другому — оновлена інформація про об'єкт оподаткування, який створено чи відкрито на основі закритого.
    При надходженні до органу державної податкової служби від органів державної реєстрації, органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування відомостей про об'єкти оподаткування платника податків, які відсутні в органі державної податкової служби, така інформація не пізніше наступного дня після її отримання вноситься до Єдиного банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб (п. 8.6 Порядку)
     
а де твій аватар? :)