В саду та на городі

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Silver bullet, 10 лют 2019.

  1. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Щиро вас вітаю! Здоров"я всім вам і благополуччя!

    зі

    А молодший здіснив свою мрію - позаду нього Еверест ;)
    [​IMG][​IMG]
     
    Останнє редагування: 11 лют 2019
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  2. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Абрикос в мене старий є. Як великий врожай - то трохи дрібнішими бувають. Але солодкі. бочок красненький. Сушимо на залізному даху сарайчика (це кунг).
    Я її не хочу вирубати, бо прикриває дах з півдня від літньої спеки.
    Посадили 2 роки назад школку з кісточок гарних абрикос - розсадили, чекаємо що вийде. Іноді такі деревця повністю наслідують сортові якості, іноді ні.

    Цей рік дав перший врожай сорт Тріумф (4 шт). Великі абрикосини, солодкі, соковиті - тануть в роті, і кісточка солодка як мигдаль добра. Цвіте рожевими великими квіточками. Велике листя. Знизу на плоді невеликий пиптик.

    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 11 лют 2019
    • Подобається Подобається x 1
  3. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Персик один вимерз. Може я його погано обрізала? Та так же, як в інтернеті бачила. Але на наступний рік листя випустив тільки в кінці червня, тільки на одній гілці. Може того, що великим садили (3річним)?
    Ще зайці зверху погризли взимку.
    Посадила інший. Це американський морозостійкий сорт Колінз (в інеті купувала). Третій рік - політ нормальний, росте.
    На той рік, дасть бог, зацвіте.
    Правда, є невеликий сумнів, що сорт не той, бо перше листя після зими в нього бордове, потом до літа стає зеленим. В опису сорту такого не пишуть. На картинці поряд з фруктами листя зелене.
    Ну не знаю. Такого, щоб прислати таке, що я не замовляла - не було. Було таке, що двоє замість одного) Але такі добрі грушки (Талгарська красуня), що навіть рада.
    Були моменти чудні. Чоловіка надурили на базарі: з машини якогось питомника продали сливу замість черешні. Весною стало ясно, що це слива.
    От, думаю, зараза - і без того тих угорок аж 4. І ось через 3 роки, цією весною, появились квіточки. Але великі, не такі як в угорки. Дочекалися і сливок.
    Пізно, аж 10 жовтня дозріли. Крупніші, ніж угорки, набагато, і пізніше набогато дозрівають. І солодкі.
    Почитала - схоже на "Сочинський чернослив." Він такий пізній і крупний. Добре.
     
    Останнє редагування: 11 лют 2019
  4. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    У мене з абрикосом не складається - то вимерзне, то вимокне /у нас в деякі роки високі ГВ/
    А одного разу купив ніби у відповідального садовода абрикоску, а виявилася персиком /і в першу же зиму замерз/

    Так що щоби не танцювати з бубном, я маю просто пару хороших слив. І за садом росте прекрасна алича-самосів. Аромат - :yahoo:
     
  5. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Варення з жовтої аличі в мультиварці - чистий мед. Прозоре, і в ньому ягідки. Коли вони стиглі, то косточку просто видавити рукою можна.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  6. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Коли пригостить хтось вас добрими абрикосками - трохи підсушіть кісточки та посадіть кілька штук. І дві найбільші пересадіть. Такі абрикоси зимостойкість мають вищу. Не знаю стосовно грунтових вод, це мабуть, погано. Тоді треба вибирати найвище місто. А щоб вимерзали...У вас, гадаю, тепліше. В Харкові різко континентальний клімат, а у вас - ні.
    Я колись привезла кілька ліан зі Львова, так подобалось, як вони у вас там біля великих дерев в'ються. Так ні - не приживаються. Дуже сухо літом, дуже морозно взимку.
    Можно і по-іншому.В інтернеті закажіть морозостійкий садженець, наприклад, зараз в лютому. На початку квітня Новою поштою прийде. Вони коріння обмазують в глині, далі в тирсу, потім в целофан. Навіть папірець, як правильно саджати, вкладуть. Ну 100-150грн ризику.
     
  7. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Дуже рідко купляю садженці.

    Я практикую щеплення.

    В куті саду ростуть підщепи, дички - під настрій садив кісточки і зернята яблоні, груші, сливи, вони самі собі росли.
    Тепер цим займаюся разом з внуками, це у нас цілий ритуал - підготувати грунт, посадити зернятко, його обгородити, потім ціле літо ходити поливати і прополювати. Їм це подобається ;)

    Потім, якщо сподобалося чиєсь яблуко-груша-слива-черешня..., то весною внаглу і без запрошення :blush: іду до нього в сад і зрізаю пару-тройку прищеп. І маю це, що хотів, хоча в більшості випадків навіть не знаю назви сорту :)

    Моя гордість - грецький горіх. Його я щепив три роки, ніяк не приймався. Аж на четвертий рік получилося. Потім ще вісім років чекав на результат. Минулого сезону був перший урожай.

    Ще тут, в цій темі похвалюся :blush: :)))
    Бо він і справді цього вартує ;)

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
    Останнє редагування: 12 лют 2019
    • Подобається Подобається x 1
  8. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Я от на шо звернув увагу:

    Коли у нас була зустріч однокласників 20 років після школи, то тоді розмови велися в основному навколо роботи-бізнесу, говорили про хати-квартири, про машини і поїздки за кордон "по справах". Пили багато всяких коньяків - горілок, під кінець зустрічі були і в дим п"яні.

    А минулого року у нас була зустріч однокласників 40 років після школи.
    Величезна різниця.
    Розмови йшли в основному навколо внуків, садів-городів і господарки.

    Якщо і говорили про закордон, то в основному в плані відпочинку з тими ж внуками. Правда, приїхали на зустріч і "остарбайтери", але вони тоже говорили про внуків і відпочинок ;)

    Помітив, що у багатьох географія відпочинку з роками плавно пересунулася до Берегово, Косино, Велятино і Любіня Великого. Роки беруть своє ;)

    Пили в основному те, що принесли з собою, а несли в основному власний продукт ;), п"яних не було зовсім. Ті, хто напивався на 20 років - або померли, або спилися до ручки...

    Та й у багатьох однокласників і друзів весь час бачу на їхніх сторінках фотки внуків.

    Так що, @Silver bullet, ви праві - це щастя, що є у нас продовження :yahoo:

    зі

    во, пісня з тої зустрічі. Текст файний :good:

    Є ще порох в порохівницях


    View: https://youtu.be/pu8EPKmb5NQ
     
    Останнє редагування: 12 лют 2019
  9. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Во, тільки шо приніс з підвалу

    Яблука "Не знаю назви сорту" свіжі
    Огірки "Не знаю назви сорту" з гірчицею
    Виноград "Не знаю назви сорту" квашений
    Грушки "Не знаю назви сорту" квашені

    [​IMG][​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Ще згадали про щеплення дерев, не безпідставно говорять, що абрикос і персик дуже погано цьому процесу піддаються, скільки хотів нащепити абрикос, використовував гілочки із наших широт, не приймались, прижився тільки готовий садженець. Доречі, дуже солодкі і крупні абрикоси на Волині, чув версії, бо там не стільки тепліше, скільки спецефічний грунт із торфом, який більше може зберігати тепло і насичувати корисними речовинами.
     
  11. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Нє вєрю (с)
    Абрикос щепив не один раз, і всі рази прищепи приймалися.
     
  12. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Добре, що хоч десь ще можна часто подописувати, окрім політичних тем.

    Можливо є інша технологія щеплення, певний час і тримання перед щепленням гілочок у морозильній камері.

    Багато нових шкідників - говорять, що це через теплі зими, коли така зараза майже не вимерзає. Деколи можу чимось дерево скропити, мені говорили, як цвітуть сади у Чернівецькій області, навколо як туман, розпилення для нищення шкідників.
     
  13. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Капєц... Яке ще "тримання перед щепленням гілочок у морозильній камері"??? о_О:suicide:
    @Lanktocha, ну ви, блін, даєте... Ви прям якийсь садіст...
    [​IMG][​IMG]
     
    Останнє редагування: 12 лют 2019
  14. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    До такого не додумувався, чув поради, щоб прийнялася щіпа, вважаю, достатньо просто потримати у підвалі.
     
    • Смішно Смішно x 1
  15. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Достатньо зрізати на одному дереві, перенести до іншого дерева і нащепити :)
     
  16. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Так-так.Чула, що там багато для кого - це сімейний бізнес. На харківському форумі дописує жіночка (одна-єдина українською) з Чернівців,часто за це говорить. Там гектари садів.
    Квіткоїд - то велика проблема. Чоловік кропить все біопрепаратами, що безпечні для бджіл, так кожну неділю квітень-травень. Туман, правда, не стоїть. Врожай агрусу, правда, той рік майже увесь пропав. Один кущ (сорт) виявився стійким. Треба все ж таки, поки нема листя, в березні, покропити Топазом. Оце буде надійно.
     
  17. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Знаю сам процес, де завжди це виконую сам на 100%, є можливість покликати досвідченіших садівників. Але основний принцип - кісточкові гілочки краще щепити до кісточкового дерева, ніколи не щепив, гілочки черешні на яблуню, бувало, що черешню на черешню чи вишню, гілочки абрикоси - на садженець аличі.
     
  18. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Чи хтось стикався, якщо кісточкові - у мене непогана слива, але дуже багато плодів у неї черливих - чи вартує чимось кропити при цвітінні? У декого черешні часто піддаються нальотам птахів, тому багато плодів видзьобують є якісь методи уникнення цього?
     
  19. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Мій дядько, царство йому небесне, прищіпив південний абрикос на калину!
    Для наших широт абрикос на аличі - це як правило.
    Про грушу знаю, що грушу можна на будь-що щіпити, але сама груша приймає тільки грушу.
    Ми поки тільки збираємося, не шіпили ще нічого, тільки купуємо та купуємо - садити ніде).
     
  20. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Похвалюся ще горіхами фундуку. В мене їх два: сорти різні. Один Трапезундзький, а другий - дай, бог, пам'ять). Ростуть деревом, здоровим. Сам горіх продовгуватий, 3-4см. Ядро заповнює скорлупупровністю, скорлупа не така тверда, як на ліщині.
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)