Український Донецьк

Тема у розділі 'Донецький форум', створена користувачем MARTINI, 30 бер 2010.

  1. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Кажуть, такий існує :)

    Більше того, кажуть, що там патріотично-налаштовані українці дають фору навіть львівським націоналістам з "клюмби". Я знав схожого, коли вступив у 94 році в університет Франка. У моїй групі був хлопака з Маріуполя. Перше, що він зробив, приїхавши до Львова, вступив в УНА-УНСО. Поруч з ним ми, галичани, почувалися москалями :) Правда, хлопака виявився не зовсім адекватним і в кінці першого курсу його відрахували, оскільки він майже не ходив на пари, мабуть весь його час забирала політична діяльність :)

    Так от, який він насправді - український Донецьк? Чи почуваються українці там як білі ворони чи як вдома?
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. ogneva

    ogneva Well-Known Member

    Дякую за оперативний відгук:відкриття "Донецького форуму".
    При зустрічах з українцями на заході України відчуваю себе незручно. Чомусь сприймають нас, українців зі сходу України, як чудо. Може тому, що мало про нас знають, а бачать те, що на високій поверхні, ідентифікуючи з ними.
    На Донеччині вимушені були пустити коріння, повертаючися з таборів, в'язні та репресовані з Тернопілля, Галичини, Опілля. Вони сьогодні об'єднуються в Братства (Галичан, Лемків, Бойків). Є у нас і Братство ОУН-УПА ім. Романа Шухевича, і відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів, і Союз українок. Щоправда, іноді діяти приходиться не наголошуючи яку організацію представляємо.
     
    • Подобається Подобається x 20
  3. ricardo

    ricardo Well-Known Member

    Я торік заказав собі українські фільми з Діжки. Чомусь був впевнений, що диски прийдуть з Києва. Мене приємно здивувало, що хлопці - з Донецька.
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. ogneva

    ogneva Well-Known Member

    Думаю, що здивує Вас і таке:

    27 березня 2010 року у Донецьку представники забороненої владою сепаратистської організації "Донецкая Республика" збиралися провести свій захід під назвою "27 марта - День Украденного Выбора".

    Донецька міська організація ВО "Свобода" звернулася до обласного управління СБУ із наступним зверненням:

    "Повідомляємо Вас, що 27.03.2010 р. у м. Донецьку, біля пам’ятника Артему представники антидержавної сепаратистської організації "Донецкая республика" збираються провести свій захід під назвою "27 марта – день украденого выбора".
    За нашою інформацією, там пролунають заклики до порушення територіальної цілісності України, зазіхання на її суверенітет, насильницьку зміну політичного устрою та повалення уряду. Заявку на проведення заходу може подати "Слов’янська партія".
    Зважаючи на те, що "Донецкая республика" є забороненою організацією, та знаходиться під слідством Служби Безпеки України, просимо взяти це до уваги, та заборонити проведенню акції українофобів".


    Служба безпеки у відповідь на лист заборонила сепаратистам проведення заходу.

    Проте "Донецкая республика" все ж провела свій захід в іншому форматі та у іншому місці. Але він не мав такого ефекту та розголосу, на який вони розраховували.
     
    • Подобається Подобається x 7
  5. Stanley

    Stanley Від Сяну по Кавказ!

    Перепрошую, але в Донецьку э український форум. I досить таки живий.

    :cesored:
     
    Останнє редагування модератором: 30 бер 2010
  6. ogneva

    ogneva Well-Known Member

    Дякую за інформацію. Дуже живий форум. Нищаться патріотичні не тільки дописи, а й теми. Зникла тема "Степан Бандера - Герой України", "Видатні Донеччани", в якій була й моя сторінка, що мала вже понад тисячу відвідувачів. Знищені теми про Аллу Горську, Олексу Тихого і т.п.
    Потроху поновлюю там інформацію (пізнаєте по аватарці).

    Але ж чому Ви проти розповіді про донецьких українців тут, на цьому сайті? Які ми є там, на Донеччині, про це знають. В Хаті ж такої рафінованої інформації вже нема. Чого ж Ви цей сайт рекламуєте?

    Справа не в тому, що я не можу писати на Донецьких сайтах. Можу і пишу. Навіть на одному з них - модератор.

    Є необхідність розповісти про нас на заході України. У цьому переконала мене реакція на мої публіцистичні видання, які миттєво розлетілися під час Міжнародної конференціїї у Львові, проведеної Союзом українок до річниці від дня народження Олени Пчілки минулого року.
     
    Останнє редагування модератором: 30 бер 2010
    • Подобається Подобається x 13
  7. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Особисто мені навпаки цікаво дізнатись про ситуацію в Донецьку щодо українців. Цікаво було б дізнатись як там ставляться до укр. мовних і якими мовами викладають в вузах, школах, садочках, якими мовами заповнюють документи, чи бувають конфлікти на цьому грунті.
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. ogneva

    ogneva Well-Known Member

    nirvanka, стільки питань.
    "Як там ставляться до укр. мовних?" Різно.
    Перехожі:
    Одні, почувши українську, плачуть. Інші - шиплять "бендеровка". Багатьох "українців" наша мова дратує.
    На базарі:
    Одні не хочуть мені продавати. Інші насипають у сумку без ваги, беручи умовну суму.

    Навчальні заклади:

    Потроху з'являлися укр. садочки. Тепер почали зникати.

    Школи у нас мають різні статуси:
    а) російські, українські
    б) російські, які мають і укр. класи; українські, які мають і рос.класи.
    Незалежно від статусу школи, на перервах спілкуються російською.
    Бувають випадки, що в укр. класах використовують підручники рос.
    Було й таке, що укр. мову викладали російською.

    В інститутах така сама ситуація. У вишах, що мають статус національних є укр. групи, а підручники рос.

    Преса:
    Газети "Донеччина", "Україна козацька" видаються українською. Але вряди-годи з'являються дописи рос. У вільній продажі цих газет немає.
    Купити у Донецьку будь-яку українську газету неможливо.
    Проте в обл. бібліотеці в залі "Періодика", їх можна прочитати.
    Найкращий вихід: інтернет, або передплачувати необхідне.

    Документи:
    Останнім часом держслужбовці вимушені були документи заповнювати укр. Але цвірінькають рос.
    Громадянам, які не володіють укр. мовою, для заповнення документів надають платні послуги.

    У темі "Українська публіцистика Донеччини" зможете прочитати дописи моїх колег. Отримаєте повніші відповіді на Ваші питання.

    Дякую за увагу.
     
    • Подобається Подобається x 12
  9. premium

    premium Well-Known Member

    Виглядає на повну перемогу німецько(мос)-фашистських(ком) окупантів і здійснення всіх їхніх планів по винищенню українців.
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    я недавно мав справу з Сєвєродонецьком... чірікають по-українськи і то досить впевнено.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    На швидких поїздах

    Слова: Володимир Івасюк
    Музика: Володимир Івасюк
    Виконує: Назарій Яремчук


    Приспів:
    На швидких поїздах
    Я долаю свій шлях, —
    Хай летять до мети.
    І легка моя путь,
    Здогадались, мабуть,
    Нових друзів я хочу знайти.

    Я вітання везу від донецьких степів,
    Синім горам везу.
    Але в серці моїм буде завжди мій дім,
    Бо люблю я Донбасу красу.

    Подивись навкруги — це мій край, рідний край,
    Тут атланти-терикони підпирають небокрай.
    Подивись навкруги — це мій край, моя земля,
    Свої муки, свої мрії віднайду для неї я.

    Приспів:
    На швидких поїздах
    Я долаю свій шлях, —
    Хай летять до мети.
    І легка моя путь,
    Здогадались, мабуть,
    Нових друзів я хочу знайти.
    На швидких поїздах
    Я долаю свій шлях.
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. ogneva

    ogneva Well-Known Member

    Українську знають всі. Коли необхідно, то "чірікають".

    На півночі Донецької області в селах розмовляють суржиком ближчим до української ніж до російської.

    Греки (в селах) і цигани також розмовляють "українською".
    А у великих промислових містах українців менше. Влада обласна, зрозуміло, живе не в селах.

    Сєвєродонецьк не в Донецькій області. І це також має значення.
    Семінари з виборчих технологій для дончан Міжнародні інститути республіканський та демократичний проводили в Луганську, у Донецьк їхати боялися.

    ---------- Додано в 23:55 ---------- Попередній допис був написаний в 23:49 ----------

    Я думаю інакше:
    Фантастичний: прилетять інопланетяни і побудують супер-Україну.
    Реалістичний:всі українці почнуть працювати і самі розбудують країну

    Дякую за чудовий подарунок - пісню. Донбас, дійсно, прекрасний край.

    Марш "Сіроманців"
    1. Із гір Карпат несеться гомін волі
    Із гір Карпат несеться волі зов…
    Там синьо-жовті лопотять прапори,
    там вже заграла українська кров.
    2. Там борами мандрують "Сіроманці",
    На плечах кріс, граната у руках…
    це Батьківщини вірнії повстанці
    виконують провідника наказ.
    3. Бандера шлях до волі нам покаже…
    з його наказу йдемо на пробій.
    І розіб'єм, розгромим кодло враже,
    запалимо визвольний буревій.
    4. Гей, рідний брате Заходу і Сходу,
    до нас єднайсь, в ударний моноліт!
    Ми Україні виборем свободу,
    повалимо ми загарбницький світ.
    5. Тобі на славу, Україно-Мати,
    ми нищим ката, волю принесем!
    І загримлять могутнії гармати,
    вітаючи Тебе з воскресним днем.

    ---------- Додано в 01:20 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:55 ----------

    Відганяю від себе такі думки.
     
    Останнє редагування: 31 бер 2010
    • Подобається Подобається x 7
  13. Stanley

    Stanley Від Сяну по Кавказ!

    Для чого Ви вводите людей в оману? Всі перечислені теми- є, ніхто їх не видаляв.
     
  14. ogneva

    ogneva Well-Known Member

    Шановний Stanley, дякую за помічену помилу. Видалено тему "Відомі донеччани", а не "Видатні донеччани". Ці близьки за змістом теми, мали різних авторів. Автор знищеної теми є головою обл. орг. ОУН. Видалено все, що він створив на тому сайті: дописи, теми, розділи і т.п.

    Тут я хочу розповісти про спавжній український Донбас.

    Прошу Вас долучитися до цієї теми, якщо Ви маєте особистий досвід (не через інтернет) спілкування з нами, брали участь в наших акціях. А у нас з Харковом були спільні заходи.
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Бред полный. Я когда хожу на базар для прикола перехожу на мову, продавцы смеются и кто знает мову, в ответ такое выдают. А еще на наших рынках приезжают с Винницы, Сум, Полтавы, Черкасс, а зимой и из Прикарпатья. Некоторые говорят на мове, никаких проблем. И вообще, у нас край многонациональный

    ---------- Додано в 21:46 ---------- Попередній допис був написаний в 19:55 ----------

    Вы можете указать адрес "Донецького форуму"?
     
    • Подобається Подобається x 5
  16. Olgica

    Olgica Member

    Доброго здоров'я, любий Львів! Скажу прямо - привело до вашого чудового форуму інформація про викривлену інформацію (перепрошую за каламбур :) )щодо нашої донецької "Хати". Пані Людмила, ніхто нікого у нас і ні за що не переслідує - якщо дискусії не порушують правила форуму (як і на будь-якому форумі), а те, що відбувалось - однорозовий бзік одного адміна (який вже не є адміном) - і не треба всю "Хату" звинувачувати невідомо в чому. А тим більше виносити всю цю "спідню білизну" на форуми, який не мають ніякого відношення до цього.

    Вибачте за таку прелюдію, але була дуже здивована Вашим повідомленням, п. ogneva.

    Тепер ближче до теми. Я сплікуюсь в Донецьку виключно українською мовою - це моя свідома позиція, яку я зайняла років 7 тому. Реакція різна, але позитиву незрівняно більше, ніж негативу. А переважає, звісно, здивування :) Негатив може йти або від "гопників", або під час занадто заполітизованих часів - як ото вибори, наприклад.
    Найкумедніше, звісно те, що не вірять в моє донецьке походження, дитинство і юнацтво. Але за ці рокі я вже стільки чула на цю тему, що тепер мені просто це трохи набридло.

    Взагалі - чим більше людина мандрує, тим меньше у неї стереотипно-заміфологізоване ставлення до людей-регіонів-країн.

    Питайте що хочете, радо відповім:)

    ПМ. Потроху буду долучатись до вивчення вашого форуму, оскільки для мене Львів зовсім не чуже місто:blush:

    ППМ.Тим22, адресу форуму можу надати в ПП, щоб адміністрація не сприйняла її тут за рекламу.
     
    • Подобається Подобається x 6
  17. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Будь ласка, пані
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    какие Украинцы? те что разговаривают на украинском и мечтают передушить всех русских, евреев, за одно и поляков, тех кто каждого русскоязычного украинца считает как минимум москалем? та то не украинцы - то свидомитос олигофренус ... сам вопрос звучит как "как же там бедные украинцы в этом ЗагарбнЫцьком ДАнецке ..." Донецк такая же Украина а то и более Украина нежели галлы ...
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. ogneva

    ogneva Well-Known Member

    Ви знаходитеся на цьому форумі зараз

    Дякую. Ваше "для прикола перехожу на мову" є підтвердженням відношення до укр. мови в Донецьку.
    А Ви спробуйте говорити українською не "для прикола" і не тільки на базарі, а завжди і всюди. Я це зробила 15 років тому. Вражень буде багато.

    Дисертації і дипломи в нашому університеті пишуть і захищають українською. Але так не у всіх вишах Дон. обл. Тому молоді з сіл, де переважно українські школи, буває важко.

    А Ви могли б щось розповісти про життя українців на Донбасі?
    Чи поставили Ви свій підпис на захист честі С.Бандери? (ще встигнете, знайдіть мене).
    Чи взяли участь в організації фото-виставки про діяльність УПА?
    Чи висловили публічно свою думку про теперішнього міністра освіти і науки?
    Чи берете участь у виданні творів Олекси Тихого, Василя Гайворонського?
    Чи сприяли встановленню пам'ятника Олексі Тихому в Дружківці?
    Чи читаєте "Донеччину"?
    Чи берете участь в організації читань: Стусівських, Олексиних, Гайворонського ?
    Чи захищали від знищення мозаїчні твори групи Г.Синиці-А.Горської?

    Це тільки краплиночка того, що ми робимо на Донбасі.

    Вчора отримала лист:
    "Віддавна турбує мене те, що так мало знаємо про своїх героїв, патріотів, подвижників – борців за Українську справу.

    Впевнена, що якби широкому загалу в сьогоднішній Україні були відомі факти життєвого подвигу Олекси Тихого та його однодумців, що заплатили життям за свою чесність і непохитність у нерівній боротьбі з диявольським більшовицьким режимом, то нині цей широкий загал не обирав би собі провідників Української держави, які не мають нічого спільного з загальнолюдськими і національними ідеалами.

    Серед моїх друзів є прихильники «Кримської світлиці» (звісно не теперішньої фальшивої, а колишньої, правдивої). Тож від них я дізналася про неоціненну працю «Хто ж такий Олекса Тихий?», яку Ви підготували для друку. Чула і про фінансову підтримку, яку надав один благородний чоловік. Хай Господь винагородить його і допомагає в усьому.

    Прочитала я обидві книжки видані 2008-го і 2009-го років. Прикро, що не масовим накладом, а тільки однотисячним вийшли ці книжки, - адже вони такі потрібні українцям різного віку, особливо учнівській та студентській молоді.

    Щире спасибі також Василеві Овсієнкові і всім, хто спричинився до видання Олексиного «Словника мовних покручів». Для філологів і масового читача він цікавий не тільки, як анти суржик, але також з уваги на подані численні синонімічні відповідники, серед яких і діалектні, та джерело недоречного запозичування – слова російської мови. Посилатимусь на цей словник у своїй викладацькій та науковій праці у галузі культури мовлення. Нажаль у наших сторонах ця проблема теж вже гостра й болюча.

    Я працюю у Львівському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. І подумалося: от якби бодай по одному примірнику всіх цих трьох книжок потрапило до інститутської бібліотеки, щоб інформація про великого Українця Олексу Тихого ширилася серед учителів та їх вихованців.(Пані Захарків не знає, що ми їх видали вже 9).

    Низенько кланяюсь Вам, добрі брати-донеччани, за Вашу працю. Напередодні великодня сердечно зичу Вам усім веселих свят – світлого Воскресіння Христового.

    Від імені інститутського колективу – Олександра Захарків,
    доцент кафедри гуманітарної освіти,
    кандидат філологічних наук.

    Львів, 24 березня 2010 року.

    Оце і є справжня оцінка того, що ми робимо.

    В донецькій області 56% українців. Інші (біля 96 національностей) - 44 %

    Я б сказала Донеччина - українська.
     
    Останнє редагування: 1 кві 2010
    • Подобається Подобається x 4
  20. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    угу щас голодоморить начнут и в баржах в черном море топить .... еще кто тут оккупант )

    а зачем? разве Украина это украинский язык? кто украинец больше Донецкий хирург или Львовский наркоман? Вы для себя решили что ваше решение по - поводу языка соответствует вашим же понятиям про патриотизм, это хорошо но это не означает что нельзя быть русскоязычным украинцем ... это только свидомиты могут до 91-го года в КПСС состоять, в пионэрах ходить а потом - ляпс и все, теперь вони свиодмы укры, ведущие свою историю исключительно скачками наиболее подходящими по их определению к украинскости .... разговаривать и думать надо на языке на котором это делают родители а не "мифические предки", я не говорю не в коем разе что вы плохо поступили - нет, но ведь не с детства слышали спивучу мову? а от кого то услышали что вы до этого жили не там и не так ...
    боюсь для свидомой братии из этих 56% наберется не более 3 % попадающих под определение "украинец"
     
    • Подобається Подобається x 3
а де твій аватар? :)