Східна кухня

Тема у розділі 'Форумна кухня', створена користувачем Osin, 26 лис 2010.

  1. Osin

    Osin Well-Known Member

    Я дуже-дуже люблю гостру і незвичну східну кухню, тому хотілося б поділитися своїми рецептами і навчитися чогось нового :give_rose:


    Індійська кухня - це смачно, оригінально, незвично і пристрасно ) Індійською культурою я захоплюся вже давно, але розповідати про це не буду, одразу перейду до смачненького рецепту, яким завдячую одній хорошій людині з Індії.

    Готувати індійські страви не важко, важко знайти всі потрібні інгрідієнти.
    Почнемо )
    Бадамська курочка

    Інгридієнти:
    1 ціла курочка порізана на маленькі куски або порізані курячі філейки бл. 1 - 1.5 кг
    1 шлянка несолодкого йогурту (такі йогути робить Активія, але на крайній випадок можете взяти магазинну біо-сметану)
    6 величеньких цибулин, порізаних на кільця чи півкільця.
    10 невеликих зубчиків часнику
    ½ шклянка соняшникової олії
    1 шклянка кокосового молока ( це молоко з м"якоті кокоса, його можна знайти в супермаркетах)

    10 гроішків кешью
    10 шт. мигдалю
    1 палочка кориці
    1 імбир/корінець білого імбиру (я корінця не знайшла, тому давала порошок, але може, вам пощастить більше, ніж мені)
    6 шт. висушеної гвоздики
    ½ чайної ложки куркуми

    сіль, порошок чіллі або стручки, кордамон за смаком

    Приготування:

    Для початку зробіть пасту з імбиру, часнику, гвоздики, кориці, кордамону, кешью і мигдалю, куркуми, солі і паприки. Для цього покладіть всі спеції в ступку або просто будь-яку зручну посудину і потовчіть макогоном або чимось зручним. Якщо важко розтокти, то потріть на терці ( я на терці терла часник, кешью і мигдаль). Корицю так і залишила, розтовкти її чи розтерти просто таки неможливо.

    В каструлі розігрійте олію, киньте туди цибулю і підсмажте до золотого. Потім покладіть туди сумші спецій і, якщо за рецептом, то додайте 3-4 столові ложки води і смажте ще трошки, але оскільки я не люблю запах смаженого часнику, то одразу після додавання спецій перейшла до наступного етапу. Тепер кладіть в каструлю йогурт і курочку. Нехай готується 10 хв. Потім додайте коксового молока і доведіть до готовності, а це ще10 хв., якщо ви готуєте магазинну курочку.

    Все курочка готова. На гарнір подають листки коріандру (нещодавно мені підказали, що то кінза), але я її не люблю :dntknw:


    Де знайти спеції?
    Розповім вам по-секрету, що в Львові на Краківському ринку в продуктових рядах (здається в треьому ряді) можна купити різні спеції на вагу (їх роозсипають при вас), суміші і т.д. Ті спеції найбільш близькі до справжніх індійських спецій (то не я так каже людина, яка дала мені рецепт). Там же можна знайти мигдаль, кешью і багато всього іншого. Вони дуже відрізняються від того, що продається в супермаркетах.
    Успіхів вам і смачного!
     
    • Подобається Подобається x 6
  2. Filosof

    Filosof Well-Known Member

    В Індії не їдять цибулю і часник.
     
    • Подобається Подобається x 4
  3. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    А чому?...............
     
  4. Filosof

    Filosof Well-Known Member

    Осквернення їди.
     
    Останнє редагування: 26 лис 2010
    • Подобається Подобається x 2
  5. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    Дивні ті індійці...
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Osin

    Osin Well-Known Member

    Їдять ;) Принаймі так мені сказала людина, яка народилася в Індії (Пенджаб) і жила там 20 років. А цей рецепт його мами і сестри. До речі, часник і цибуля є у дуже багатьох стравах. Я б навіть сказала у більшості.

    Так що не знаю, звіди у вас така інформація.. Але зрештою, Індія поділена на різні етнічні регіони. Можливо, це з тим якось пов"язано.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Filosof

    Filosof Well-Known Member

    Індія - батьківщина вегітаріанства. В індуізмі є такі релігійні направлення, в яких заборонено вживати плоди з великою кількістю насіння.

    Можливо деякі касти вживають.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Osin

    Osin Well-Known Member

    Досить того, що вони телятину не їдять) А без м"яса і риби я ніяк не можу:)))
    До речі, в них є багато логічних причин бути вегетеріанцями, адже м"ясом найлегше отруїтись. До того ж, в ньому багато паразитів.. Так що з їхньою то екологією можна їсти, мабуть, лише овочі та фрукти, та й ті потрібно вимивати чистою водою..
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    А,шо в них з екологією.....То в нас кошмар
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Osin

    Osin Well-Known Member

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  11. deva

    deva Well-Known Member

    точно дивні, ми як нажарим цибульки, то не то що приправити нею смачно, а просто на сковорідці трошки її підсоливши вибирати чорним хлібом

    ---------- Додано в 08:38 ---------- Попередній допис був написаний в 08:36 ----------

    Кошмар, а в мене дочці захтілось в магістратуру в Індію, недай Бого_О
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    У мене Індія асоціюється з страшенною анисанітарією.
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Osin

    Osin Well-Known Member

    Я от м"ясо на шашлик мариную в цибулі. Від неї воно стає м"яким, а запаху взагалі не залишається. Так що навіть ті знайомі, які зовсім не їдять і не люблять цибулю, кажуть, що смачно. В бадамській курочці смаку і запаху цибулі практично нема. Більше відчувається дивне поєднання часнику і кориці, присмак кокосу... :))) Самі по собі ці приправи для мене звичні, але всі в одному рецепті використовувала вперше ) І хоча мої любі дегустатори приговорювали "ой, який дивний і незвичайний смак", але за вечір втоптали все, що приготувала :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. deva

    deva Well-Known Member

    аналогічно, і якщо треба мясо на шашлик, а часу нема, тоді цибульку перемелюю на мясорубці, додаю до мяса, а також звичайно приправи і в цалафановий кульок та під прес і вже через пів години, воно готове до жарки:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. ??? Ви колись стояли поруч індійського сімейства? таке враження, що часником вони обмазуються...
    хоча, в них і без часнику, спецій стільки, що голова кругом іде
     
    • Подобається Подобається x 5
  16. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Такі фото, що апетит зник повністю... ))))
     
    • Подобається Подобається x 4
  17. deva

    deva Well-Known Member

    я сиділа колись біля індійцято памятаю ці запахи, вони використовуюють дуже багато масел для волосся і взагалі ледве дочікувалась закінчень уроків, а він як на зло постійно сідав біля мене:mocking:
     
    • Подобається Подобається x 5
  18. Osin

    Osin Well-Known Member

    Загалом в них справді дуже гарна культура, мистецтво, традиції, кухня, одяг (недавно купила собі на ebay сарі)...
    Але на жаль, сучасна Індія - це проблеми з екологією та купа дивних "американізмів" (як наприклад, кидання тортами на різних вечірках), які зовсім не вписуються в їхню культуру... Принаймі то таке моє враження.
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Filosof

    Filosof Well-Known Member

    Правильна у Вас асоціація. По городу тече каналізація. А у бідних кварталах, досі спалахи чуми. При в'їзді у країну - усі можливі прививки. Воду з-під крану пити ні у якому разі не можна.
    Індія - це країна третього світу.
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Cotta

    Cotta Well-Known Member

    да, Индия одна из самых грязных стран мира, даже в респектабельных районах можно вступить в нечистоты... вода - практически самый дорогой продукт... кухня конечно же специфическая, вкусная, но лично мне ближе к душе арабские блюда, вкус более изысканный ИМХО :)
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)