Піст

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Forpost, 11 жов 2007.

  1. Оленa

    Оленa Well-Known Member

    Нi, не добренькими, а добрими. "Гнівайтеся, та не грішіть, сонце нехай не заходить у вашому гніві".
    Дякую. Ви теж дуже симпатичнi.
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. orfej

    orfej Well-Known Member


     
    • Подобається Подобається x 2
  3. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    Важливо зрозуміти, що піст – це не голодування, це не лікування дієтою. Він має набагато глибше значення і виходить за рамки питання вживання їжі. Якщо коротко охарактеризувати піст, то піст – це певний духовний стан людини, коли вона впокорює себе перед Богом, молиться, досліджує своє серце, читає Слово Боже, намагається зрозуміти волю Божу по відношенню до свого життя. Без цих моментів, піст як просте утримання від їжі втрачає всякий сенс. Якщо ви просто утримуєтесь від їжі, але не шукаєте спілкування з Богом, то ваш піст – це швидше оздоровче голодування, але не піст. Піст завжди під собою має духовне підґрунтя і без нього втрачає всяке значення.

     
    • Подобається Подобається x 5
  4. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Але без цього теж
    Маю на увазі, що кудись все більще втрачаємо буквальне значення справ, усе стається якесь помягче аж накінець счезнє...
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Mokasin

    Mokasin Member

    Піст - це стан душі, а не хімічний склад їжі у Вашому шлунку.
     
  6. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

  7. Маруся-мама

    Маруся-мама найкраща

    Счезне тільки тоді, коли ми на це дозволимо. Як вже писалось вище, можете і м’ясо їсти, це ваш вибір. Написано, ж той хто їсть нехай того, що не їсть не осуджує.

    Не можна бути зажерливим, або пожадним, до їжі чи будь-чого іншого земного. Всетаки, для мене піст це не стримувати себе в їді, хоч також дуже важливо, а стримувати себе від поїдання ближнього.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. yasam

    yasam Well-Known Member

    золоті слова.
    і балаженний той, хто себе не тільки в піст стримує :good:
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    поїдання ближнього і не в піст недобре.

    Просто у піст тре бути більш духовним, докласти більш зусиль, ніж звикло.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Та ясне, що не в м"ясі справа - це більш питання традиції. Кожен там вже мусить разсудити по своему - цей мясо, другий ласощі, третий горілку а ще инший щось своего.
    Але я б саме цю традицію захищав, оскільки саме вона помагає нам берегти глубіший сенс навіть, якщо сама є тільки реквізитом.

    і навпаки :)
    Згіден - ріст не демонстрація...
     
  11. yasam

    yasam Well-Known Member

    і звикнути бути більш духовним і не в піст
    Піст був створений тільки через людську слабкість, щоб люди принаймні півтори місяці стримувалися, якщо цілий рік не можуть


    найпростіше правило: утримуватися від того, від чого залежний - наприклад від куріння
    І якщо хтось каже що без куріння не може, то тим більше від нього стримуватися треба, а якщо м*яса не їш і не хочеться, то толку з того нема.
    Чув колись одну історію, як монах по строгому монашому уставу пройшов весь піст, і під кінець в Страсну П*ятницю виявив що він собою дуже задоволений і тим впадає в гординю. Тому він пішов і в цей же день з*їв кусок мяса. Тим самим опустившись в пості він позбавився від гордині

    і зовсім це не реквізити, не атрибути і не традиції - це те, чим людина має жити
     
  12. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Та і я не це мав на увазі,
    а тільки це, що вонидопомагають, особливо людині, що не щоденно живє питаннями теології, а просто так.

    Покинули би оті реквізити, атрибути і традиції Різдвяних і Великоденних Свят ?
    Адже вони далеко не суть тих і інших свят :dntknw:
     
  13. yasam

    yasam Well-Known Member

    традиції це те що створював і чим жеве народ.
    а те, що дехто тепер відкидає їх необхідність, це результат діяльності радянської влади, що намагалася розірвати звязок поколінь
     
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    а ще... традиція - це спосіб служіння. Традиції можуть бути різні, а при тому віра - одна.
     
  15. Маруся-мама

    Маруся-мама найкраща

    більше зусиль на не поїдання ближнього? Та якщо хтось привик поїдати особу поряд з собою, то йому, що піст, що не піст однаково треба прикласти зусилля аби цього не робити. Якщо поїдання ближнього це сутність особи, то в будь-який час року для неї/нього це займе багато зусиль, щоб себе стримати.

    Мені дуже сподобалось як говорив ребе в цю неділю про свято Пурим. Він навів приклад Естер, яка могла думати лишень про свою шкуру, але рятуючи свій народ вона рятувала і себе, від переслідування. Отже, ребе сказав, що якщо ми будемо думати про спасіння для інших той себе врятуємо.

    Те саме і з поїданням іншого. Якщо людина свідома того, що її сутність (поїдання іншої особи) принижує іншу особу, то вважаючи на те що виходить з рота особа не тільки себе рятує, а й рятує ближнього. А так, принижуючи іншого і себе топиться.

    Тому, 100 раз погоджуюсь, що
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Марусю, та шо ви все про їду, мова ж йде про прикладання бульше зусиль для духовного росту в часі посту.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Маруся-мама

    Маруся-мама найкраща

    яку їду? ну хіба хто канібал, той ближній для нього пожива.
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. talavoda

    talavoda Well-Known Member

    "...цією молитвою завершуються всі богослужіння посту (крім суботи й неділі – дні, коли посту немає). Цю молитву практикують приватно зранку і ввечері у великопісний час."

    Молитва св. Єфрема.
    Господи і Владико життя мого, духа млявости і недбайливости, владолюбства і пустослів'я віджени від мене.
    Духа ж доброчесности і смиренномудрія, терпіння й любови даруй мені, недостойному рабу твоєму.
    Так, Господи Царю, дай мені зріти мої прогрішення і не осуджувати брата мого.
    Бо ти благословен єси на віки віків, амінь.

    А також посилання на дуже хороше, на мою думку, пояснення цїєї молитви.
    http://www.credo-ua.org/2012/03/59911
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    ... є ще пожива для "енергетичних канібалів", які всіляко доводять людину до роздратування і тим користаються, а особливо чомусь усілякі випробування в піст і стаються, і чим більше людина хоче дотримуватися чистоти помислів і поститися, тим більше її посилається спокус.
     
  20. Coffe13

    Coffe13 Дуже важлива персона

    Це користання лише до тієї межі, яку ви самі дозволяєте, ні більше - ні менше.
     
а де твій аватар? :)