Квітка Цісик.

Тема у розділі 'Музика', створена користувачем Оля, 30 бер 2007.

  1. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 5
  2. XrustunkA

    XrustunkA Дівчина із іншого життя..

    Останнє редагування модератором: 23 січ 2010
    • Подобається Подобається x 4
  3. rizonis

    rizonis New Member

    Колись, коли ще Квітку Цісик можна було почути по радіо, то я не приділяв якось уваги цій співачці. Але недавно для дружини скачав її альбом і відкрив цю співачку для себе знову. Я був вражений, бо почув і інші пісні цієї співачки окрім "двох кольорів", які раніше мені трошки "приїлись". Дійно, дуже гарний своєрідний голос та гарні пісні. Тепер і "два кольори" і інші пісні я слухаю та не можу наслухатись. Шкода, що вона так рано пішла...
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. pukhnastyk

    pukhnastyk Well-Known Member

    • Подобається Подобається x 1
  5. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    [​IMG]

    [​IMG]

    "О дивна Квітко України, що висохла на чужині..."

    Сьогодні 62 роки від дня народження Квітки Цісик.
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Marcus Lind

    Marcus Lind New Member

    Шановне панство, є два біографічні питання про Квітку - може хтось допоможе з інформацією. Зокрема вона може бути корисною щоб доповнити статтю про неї у Вікіпедії.

    Перше питання: чи відомо до якої релігійної конфесії належала Квітка?

    І по-друге: чи відомо де саме була похована Квітка? До речі, цієї інформації немає і в англомовному варіанті статті в Вікіпедії, що виглядає трохи дивним. Якщо тільки ця інформація не є приватною (наприклад за рішенням родини - такі речі іноді трапляються) і є у відкритому доступі, мабуть слід її розшукати?
     
  7. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    тут читайте

    в україномовному є
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Patrick

    Patrick Well-Known Member

    В обох варіантах (англ і укр.) місце смерті вказаний тільки Мангеттен.
    Мангеттен великий і цвинтарів там багато.І не обовязково що вона на одному із них мусить бути похована.
    Якщо не вказане конкретне місце поховання , то певно сімя і рідні не хочуть подавати про це інформацію.

    А що до її конфесії то можна лише з прочитаного здогадуватися що вона була православна.
    Згадується дві Церкви де відбyлися Панахиди.
    Це St. Mary the Protectress Ukrainian Orthodox Cathedral у Вінніпезі і St. Bartholomew's Episcopal Church у Нью Йорку.
    Episcopal Church - це англіканська Церква.Або іншими словами православна.
    За католицькі Церкви нігде на згадується.
     
    Останнє редагування: 29 тра 2016
  9. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Episcopal Church (United States)

    Це протестантська церква. Розгалуження анґліканської. Вона відділилась від Церкви Анґлії опісля революції. Церква Анґлії вимагала від священників присяги на вірність Королю Анґлії. До (східної) Православної Церкви не має жодного відношення так як є протестантським відгалуженням від (західної) Католицької Церкви.

    [​IMG]

    Щит церкви на основі герба Анґлії.

    Це Українська Автокефальна Православна Церква.

    Панахиду могли замовити в будь-якій церкві. Тому це не розповість про Цісик. Вона могла в Бога і не вірити.
     
    Останнє редагування: 29 тра 2016
  10. Marcus Lind

    Marcus Lind New Member

    - Дякую за відповідь! Згідно з одним з Ваших посилань (те що Вконтакті), Квітка "похована на кладовіщі в Манхеттені (Нью-Йорк)." Було б добре знайти першоджерело цієї інформації, та перевірити чи не поплутано місце проведенія поминальної служби з реальним місцем поховання; іноді вони відрізняються.
    В наш час, єдиним діючим кладовищем на Манхеттені є Цвинтар і Мавзолей Троїцької Церкви (Trinity Church Cemetery and Mausoleum on Riverside Drive at 155th Street) на Ріверсайд-драйв, на 155-й вулиці. Так що, за логікою, якщо Квітка дійсно похована на Манхеттені - її могила ймовірно повинна знаходитись там... Бажалося б знайти якесь підтвердження цієї версії.

    Що стосується її релігійної приналежності, то я не знайшов прямої вказівки на неї у Ваших посиланнях. Але я маю фото 1968 року зроблене під час таборування пластунів на оселі "Новий Сокіл"; на цьом фото архієпископ Йосиф Сліпий трімає руку над головою Квітки. Йосиф Сліпий був єпіскопом Української греко-католицької церкви та кардиналом Римо-католицької церкви; це є причиною за яку я припускаю, що можливо Квітка належала до католицької конфесії.
     
    Останнє редагування: 29 тра 2016
  11. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    читайте трохи вище, там вказано шо є кілька кладовищ на Мангеттені..
     
  12. Marcus Lind

    Marcus Lind New Member

    Це так - вони є і зберігаються, але ж тільки як історичні об'єкти - тобто вони не є активними. Єдиним діючим кладовищем на Мангеттені
    у наші часи є Цвинтар і Мавзолей Троїцької Церкви (Trinity Church Cemetery and Mausoleum) на Ріверсайд-драйв, на 155-й вулиці.
    Дивіться, наприклад:

    http://www.nytimes.com/2015/02/08/n...ton-heights-holds-plenty-of-history.html?_r=1
     
    Останнє редагування: 29 тра 2016
  13. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Це не доводить її належність до конфесії. Хто пласт відвідував з тим і сфотоґрафували. Міг бути і Папа Римський і Митрополит Мстислав. Потрібні якісь достовірні дані. Спогади наприклад.
     
  14. Marcus Lind

    Marcus Lind New Member

    Згоден з Вами... але ж де їх взяти? Ідеальним варіантом було б якось вийти на контакт з родиною Цісиків, або з сином та чоловіком Квітки - щоб зрозуміти позицію родини та запитати про усі ці питання, якщо тількі вони не вважають таку інформацію строго приватною. Може Ви маєте якісь ідеї, як це зробити?
     
  15. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Можна пошукати по тел. книгах і спробувати задзвонити. Інакше хіба найняти або відправити людину у відрядження щоб знайшла інформацію, взяла інтерв'ю. Це робота. Можна пошукати в інтернеті (бібліотекам) по старим газетам. Можливо щось знайдете.
     
  16. terRen

    terRen Дуже важлива персона

  17. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    СЬОГОДНІ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ КВІТКИ ЦІСИК

    [​IMG]

    Сьогодні, 29 березня, відзначають День пам’яті американської співачки українського походження Квітки Цісик.

    Майбутня зірка народилася 4 квітня 1953 року в Нью-Йоркському районі Квінзі в сім’ї Іванни (дівоче прізвище – Лев) та Володимира Цісиків – післявоєнних емігрантів із Західної України.


    У дитинстві Квітка, крім гри на скрипці в акомпануванні сестри Марії, опановувала сценічне мистецтво в Балетній Школі відомої балерини Роми Прийми-Богачевської, співала в хорі, займалася вокалом. У хорі Квітка часто співала з маленьким Майклом Джексоном, майбутнім королем поп-музики. Крім того, займалась кінним спортом.

    З семи до 16 років юна пластунка Квітка відвідувала ці тритижневі табори в горах – жила в наметах, щовечора збиралася з друзями довкола великої ватри, вчила українські пісні, пізнавала українські обряди та звичаї. У «Пласті» здобула ступінь пластуна-розвідувача. 1967 року організувала з одинадцяти дівчат 30-го куреня імені Софії Галечко в Нью-Йорку Уладу пластунів юнаків та юначок (УПЮ) та протягом трьох років керувала співочим гуртом «Соловейки».

    Після закінчення 1970 року Вищої школи музики і мистецтва у Нью-Йорку Квітка Цісик навчалася протягом одного року в Харпер-коледжі – складовій частині Університету штату Нью-Йорк у Бінгемтоні. Тоді вже мала декілька записаних власних пісень.

    Співачка мала рідкісне колоратурне сопрано. За оцінками музикознавців, голос Квітки мав неймовірний вокальний тембр, у якому виділявся особливий, дзвінковий обертон, притаманний лише сопрановій колоратурі; рідкісний вокальний тембр Цісик містив у собі очевидні скрипкові тони. До того ж, Квітка вміла співати так званим «білим голосом» – своєрідною манерою жіночого фольклорного співу, яку можна почути в карпатських селах. У Квітки є кілька пісень в альбомі «Пісні України», заспіваних «білим голосом».

    Після смерті батька (Володимир Цісик помер від інсульту в 1971 році, коли Квітці було сімнадцять, – ред.) потреба заробляти на життя звернула молоду співачку з оперного шляху в світ джинґлу. Певний час вона виступала в клубах Нью-Йорка та не втомлювалась надавати свої записи продюсерам і рекламним агенціям для прослуховування; багато разів співала оригінальні мелодії Юрія Турчина для «Радіо Свобода» – записи робились під егідою Юрія Денисенка, який на той час працював ді-джеєм на радіостанції. Це, зрештою, принесло позитивні результати. В середині 1970-х Квітка відчайдушно увірвалася в світ реклами на телебаченні та радіо, де її чекала справжня американська слава.

    Ще студенткою Квітка, взявши собі псевдонім Кейсі, не відчувала жодних труднощів у різних музичних стилях. Її почали запрошувати джазові, поп- і рок-зірки. Цісик допомагала Роберті Флек, Бобу Джеймсу, Дейвіду Сенборну, Майклу Болтону, Карлі Саймон, Лінді Ронстадт та іншим, а також Квінсі Джонсу – відомому продюсеру-аранжувальнику Америки, котрий відкрив феномен Майкла Джексона.

    Неодноразово брала участь у комерційних проектах. За допомогою її витонченого співу свій імідж створювали корпорації ABC, NBC, CBS, Burger King, McDonald’s, American Airlines та Delta Air Lines, Coca-Cola, Pepsi-Cola та інші. З початку 1980-х вона стала однією з найдорожчих і найпопулярніших виконавиць джинґлів у США – рекламних мотивів для радіо й телебачення. 1981 року Квітка записала для компанії «Ford Motor» рекламну пісню «Have You Driven a Ford Lately?». Відтоді й аж до смерті вона залишалася єдиним голосом цієї автомобільної компанії. 1987 року в компанії «Ford» підрахували, що загальна аудиторія Квітки становила понад 20 мільярдів слухачів – майже в чотири рази більше ніж населення Землі на той час. Це світовий рекорд для корпоративного соліста. Також виконувала джинґли для Chevrolet, Cadillac, Toyota.

    Перший диск з українськими піснями «Kvitka» або «Songs of Ukraine» («Пісні України») був записаний 1980 року, другий «Two colors» («Два кольори») – 1989 року. Завдяки своїй професійності, душевній натурі та щедрості (на запис обох альбомів витратила 200 тис. доларів) Квітка зібрала для запису альбомів 40 найкращих студійних інструменталістів Нью-Йорка, тих, кого собі не могли дозволити відомі поп-зірки США. Партію рояля виконувала старша сестра Марічка. Як наслідок – два альбоми української легкої музики. За словами самої Квітки, ці альбоми не були бізнес-проектами, а скоріше родинною справою, це був подарунок для всіх українців, хоч би в якій частині світу вони жили, музика для душі, пам’ять про свою батьківщину. Співачка та її перший диск зібрали 1988 року багато нагород на фестивалі в Канаді, а 1990 року обидва альбоми були номіновані на премію «Греммі» в категорії «Contemporary folk».

    1989 року Квітку намагалися запросити для участі в концерті діаспори в рамках фестивалю «Червона рута»; 1992 року – в концерті з нагоди 2-ї річниці незалежності України з піснею «Я піду в далекі гори»; пізніше були перемовини про серію концертів на Батьківщині. Як зазначала двоюрідна сестра Квітки Цісик, вона мала певну засторогу перед виступами на надто людних концертах, відтак це, та її постійне студійне навантаження ставали перепонами в запланованих гастрольних турах, і по Україні в тому числі.

    Співачка планувала випустити третій український альбом з колисковими, але цьому не судилося статися – її життя передчасно обірвалося. Останньою піснею, записаною Квіткою, були «Журавлі» на слова Богдана Лепкого.

    1992 року у Квітки діагностували рак молочної залози. Почався довгий, болючий семирічний шлях терапії, а Квітка продовжила наполегливо працювати. Останній професійний джинґл вона наспівала за декілька місяців до смерті.

    29 березня 1998 року в Нью-Йорку, не доживши п’ять днів до свого 45-річчя, Квітка спочила в мирі вдома, в оточенні родини. Поминальні служби пройшли по обидва боки Атлантики – 30 березня була проведена невелика приватна служба у Верхньому Вест-Сайді Мангеттена, 2 квітня панахида відбулася в каплиці на Аскольдовій могилі в Києві, пише Вікіпедія.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  18. iso

    iso Well-Known Member

    [​IMG]
    Йосип Сліпий на пластовому таборі. Тримає руку над головою Квітки, чий батько Володимир –
    багаторічний другі і співробітник митрополита
    Читайте більше тут: Квітка Цісик: те, що за кадром

    26 квітня 1992 році храм передано релігійній громаді Української Греко-Католицької Церкви.
    У напівпідвалі нині також влаштовано церкву в ім'я Святого Сильвестра Папи Римського.
    Це про храм на Аскольдовій могилі. Про належність каплички не знаю.

    А батько був греко-католиком.
    …першої частини концерту в Українському Музичному Інституті у Нью-Йорку скрипалеві стало зле. Дорогою
    до шпиталю він залишив цей світ на 57-му році життя. 10 лютого відбулася панахида. 11 лютого, після служби
    Божої в церкві св. Юра, тіло Володимира Цісика було перевезене до родинного гробу у Філадельфії,
    штатПенсильванія[8].
    Нагірні здається теж були греко-католики. Леви - не знаю.
    І ще. Зустрічав інформацію, що церковне розлучення з першим чоловіком тривало 10 рпоків. В православній церкві здається так довго не триває.
     
    • Інформативно Інформативно x 2
  19. iso

    iso Well-Known Member

    І ще про Цісик.
    У Національній опері України 4 квітня відбудеться музичне дійство "Незабутня Квітка", присвячене американській співачці з українським серцем Квітці Цісик. У проекті візьмуть участь Василь Попадюк, Павло Табаков, Брія Блессінг, Оксана Білозір, Оксана Муха, Аркадій Войтюк, Кіра Мазур, Ігор Бранован, а також Алекс Гутмахер (США), який багато років поспіль пропагує творчість співачки, доносить до українців благу вість про її художній скарб. Режисер проекту — Василь Вовкун, ведучий — Євген Нищук. Як зазначають організатори, важливою складовою проекту стане використання оригінальних голосових фонограм Квітки Цісик та унікальне архівне відео...
    Більше читайте тут: Син Квітки Цісик вивчає українську мову - Культура - останні новини театру, кіно, музики і мистецтва - gazeta.dt.ua
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  20. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

а де твій аватар? :)